Nieszpory na Kopiej Górce

W święto Chrztu Pańskiego, które w tym roku przypadło 11 stycznia, w kaplicy Chrystusa Sługi na Kopiej Górce przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Do Centrum Ruchu przybył tego dnia Moderator Generalny, bp Adam Wodarczyk, który przewodniczył uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00. Brali w niej udział także m.in. kapłani z dekanatu Krościenko. Dzień odpustu zwieńczyły - już tradycyjnie - Nieszpory o godz. 17.00.

Modliła się w nich diakonia Centrum i goście, którzy nie mogli przybyć wcześniej. Nieszporom przewodniczył ks. Jan Mikulski, były wieloletni Moderator Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, a obecnie proboszcz w Ochotnicy Górnej. W krótkim rozważaniu podjął temat roli kerygmatu w Ruchu i naszej odpowiedzialności za jego głoszenie i życiu nim. W naszych prośbach składaliśmy wszystkie sprawy, które nosi w sercu Moderator Generalny oraz powierzaliśmy wybraną dzień wcześniej nową Parę Krajową Domowego Kościoła.

Po nabożeństwie udaliśmy się do naszego Domu w Szczawnicy, aby jeszcze poświętować niedawne imieniny ks. Jana, w czym niebagatelną rolę spełnił przepyszny posiłek przygotowany przez p. Gosię:)

Fot. Marta Wideł

(więcej zdjęć na naszym profilu na Facebook'u)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”