List jedności – Komunikat Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie nr 3 – 2014/2015

Drodzy Moderatorzy, Odpowiedzialni, Animatorzy, Uczestnicy Ruchu Światło-Życie!

Dnia 13.12.2014 roku Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej – biskupem tytularnym Pomezanii. Bóg zapłać za wszystkie słowa życzeń, gratulacji, modlitwy i życzliwości, które w minionych dniach skierowaliście do mnie w związku z tym wydarzeniem!

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w liturgii, podczas której przyjmę, wraz z biskupem Markiem Szkudło – również wieloletnim oazowiczem, święcenia biskupie.

Uroczystość ta będzie miała miejsce 6 stycznia 2015 roku, o godzinie 12.00, w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Wszystkich członków Ruchu Światło-Życie zapraszam w tym dniu do Katedry w Katowicach. Braci Kapłanów oczywiście zapraszam do koncelebry! Niech wydarzenie to, niewątpliwie wyjątkowe w dotychczasowej historii naszego Ruchu, stanie się okazją do przeżycia dodatkowego Dnia Wspólnoty!

Tych, którzy nie będą mogli przybyć, proszę w tym dniu o szczególny dar jedności w Eucharystii, w której wszyscy w tym dniu będziemy uczestniczyć, bo przecież będzie to uroczystość Objawienia Pańskiego!

Moim zawołaniem biskupim będą słowa „Światło-Życie" – proszę o modlitwę, abym umiał jako biskup dzielić się bogactwem tych słów z ludźmi, do których jako biskup będę posłany!

Do słów tego Komunikatu dołączam życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Pańskiego 2015!

Komunikat nr 3 - 2014-2015

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”