Powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty: "Radość Ewangelii"

W sobotę, 30 sierpnia 2014 r., w Szczepanowie przeżywaliśmy diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Przybyli bardzo licznie uczestnicy tegorocznych rekolekcji wakacyjnych, a także ci, którzy w tym roku nie mogli pojechać. We wspólnocie dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin i księży moderatorów, pod przewodnictwem Biskupa Stanisława Salaterskiego dziękowaliśmy Panu Bogu za minione rekolekcje i odpoczynek wakacyjny, a także modliliśmy się o błogosławieństwo na czas formacji w ciągu roku.

Wybraliśmy sanktuarium w Szczepanowie, bo tam urodził się św. biskup Stanisław – patron ładu moralnego, tak dziś atakowanego w naszej Ojczyźnie, a dla nas, ludzi Ruchu, także patron Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która integralnie należy do charyzmatu Światło-Życie.

Spotkanie rozpoczęliśmy w Domu Pielgrzyma o godz. 10.30. Po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie do Ducha Świętego ks. Paweł Płatek, Moderator Diecezjalny Ruchu krótko podsumował tegoroczne wakacje i podziękował wszystkim, którzy w tym czasie pomogli nam w przeżyciu rekolekcji oazowych. Następnie wspomniał ważne rocznice (60-lecie pierwszej Oazy Dzieci Bożych w Bibieli k. Tarnowskich Gór , 50-lecie powstania Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem, 45-lecie powstania naszego Ruchu, który początkowo nosił nazwę „Ruch Żywego Kościoła", 35-lecie powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka) oraz przedstawił najważniejsze sprawy nowego roku formacyjnego, a także zmiany wśród odpowiedzialnych za różne wymiary życia Ruchu w naszej diecezji. Świadectwem przeżycia ONŻ I stopnia podzieliła się Marcelina Koncewicz, zaś o rekolekcjach „Etyka pożycia małżeńskiego" mówił Stanisław Matras.

Najważniejszym wydarzeniem była Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Biskup, a koncelebrowało kilkunastu moderatorów oraz kustosz sanktuarium, ks. prałat Władysław Pasiut. W homilii czcigodny Celebrans wskazywał nieustanną aktualność i potrzebę Ruchu oraz wzywał do gorliwości i jedności, wskazując ją jako gwarancję wierności Kościołowi.

Przed zakończeniem Mszy świętej dziękowaliśmy Biskupowi Stanisławowi za wspólną modlitwę i życzliwość, a młodzież i dzieci wręczyli kosz wiktuałów na jesienne i zimowe chłody:) Następnie odpowiedzialni za poszczególne diakonie i rejony Ruchu otrzymali nominacje oraz specjalne błogosławieństwo. Odpowiedzialną za Diakonię Formacji Diakonii na kolejne trzy lata pozostaje Marta Wideł, za Diakonię Środków Materialnych również na kolejne trzy lata Renata Gębala. Ryszard Nejman został odpowiedzialnym za Diakonię Muzyczną, a ks. Wojciech Karpiel – Moderatorem Diakonii Ewangelizacji, którą przejął po 7 latach prowadzenia przez ks. Jana Mikulskiego. Moderatorami Ruchu Światło-Życie w poszczególnych rejonach diecezji zostali: ks. Sławomir Sosnowski – Bochnia (po ks. Marku Mierzyńskim), ks. Jerzy Ciećko – Mielec (po ks. Sławomirze Sosnowskim), ks. Krzysztof Czyżowski – Limanowa (po ks. Marcinie Byś) i ks. Piotr Dydo-Rożniecki – Szczawnica. Nowymi parami rejonowymi Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie zostali: w rejonie Bochnia, po Ewie i Wojciechu Grela – Renata i Tomasz Zagrodzcy, w rejonie Dębica, po Annie i Jacku Nowak – Bernadetta i Józef Rutka, w nowoutworzonym rejonie Mielec – Marta i Kazimierz Reguła (ich opiekunem duchowym będzie ks. Jerzy Ciećko), w rejonie Nowy Sącz-Wschód, po Monice i Marku Oleniacz – Anna i Jerzy Talar (ich opiekunem duchowym został o. Wiesław Faron SJ) oraz w rejonie Tarnów-Centrum, po Krystynie i Andrzeju Kuc – Barbara i Wiesław Wójcik. Ponadto w rejonie DK Nowy Sącz-Centrum opiekunem duchowym pary rejonowej, po ks. Janie Piotrowskim, został ks. Zbigniew Biernat, a w rejonie DK Limanowa, po ks. Marcinie Byś – ks. Krzysztof Czyżowski.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakończyli posługę oraz tym, którzy ją rozpoczynają lub będą kontynuować. Niech towarzyszy im modlitwa całej wspólnoty Ruchu oraz wsparcie w podejmowanych przez nich dziełach w charyzmacie Światło-Życie.

Po Eucharystii wróciliśmy do Domu Pielgrzyma, gdzie czekała na nas herbata i drożdżówka od Księdza Kustosza. Gdy lekko się posililiśmy, do dobrej zabawy zaprosiła nas Diakonia Formacji Diakonii – tańce i wspólną radość zakończył dopiero brak sił i konieczność powrotu do domu :)

Podczas Dnia Wspólnoty było z nami Wydawnictwo „Światło-Życie" – można było nabyć książki oraz inne materiały oazowe, Diakonia Formacji Diakonii oferowała materiały formacyjne, a Diakonia Komunikowania Społecznego rozprowadzała nowy Biuletyn Informacyjny. Moderatorzy Rejonowi Ruchu oraz Pary Rejonowe DK otrzymali materiały na Dni Wspólnoty w ciągu roku, materiały do formacji permanentnej (ORAE II stopnia) oraz świece.

Był to więc dzień bogaty w przeżycia:)

Dziękujemy Panu Bogu za dar wspólnoty i za piękną pogodę oraz wszelką opatrzność nad nami! Dziękujemy również Księdzu Kustoszowi, jego Współpracownikom i parafii za gościnność oraz wszystkim, którzy przybyli, zachęcali do tego innych, łączyli się z nami sms-owo, a szczególnie tym, którzy podjęli w tym dniu jakąkolwiek posługę – za ducha jedności i radość:)

Teraz – nowy rok formacji: spotkań w grupach i zaangażowania w parafiach !:)!:)!:)

Do zobaczenia także na Rabanach do kwadratu;), sesjach Szkoły Animatora:), Oazach Modlitwy dla Animatorów:), rejonowych Dniach Wspólnoty:), Centralnej Oazie Matce:) i innych wydarzeniach oazowych:)

A w każdą pierwszą środę miesiąca łączmy się w modlitwie transmitowanej przez radio RDN (być może także w audycjach oazowych, o których będziemy tu informować).

Alleluja!

Zdjęcia: Eliza Bolon
Joanna Sadowska, Tarnowski Gość Niedzielny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”