Grajcie Panu na harfie, grajcie Panu na cytrze…- relacja z Oazy Rodzin I° w Rycerce Górnej

Grajcie Panu na harfie, grajcie Panu na cytrze…- relacja z Oazy Rodzin I° w Rycerce Górnej

W dniach 1-17.08.2014 r. w Rycerce Górnej odbyła się Oaza Rodzin I° Diecezji Tarnowskiej, którą prowadził moderator Ksiądz Artur Ważny. Oazę tworzyło 90 osób: 22 małżeństwa z 36 dzieci, oraz 8- osobowa Diakonia Wychowawcza pod dowództwem Siostry Basi Mądro.

 Choć pogoda nas nie rozpieszczała, atmosfera na Oazie była bardzo gorąca. Do aktywnego działania zagrzewała nas Diakonia Muzyczna, dźwiękiem coraz to nowych instrumentów. Nasz piękny śpiew rozbrzmiewał nie tylko w domu rekolekcyjnym, lokalnym Kościele Parafialnym, ale także po całych Beskidach. Orkiestra, pod dyrygenturą niezastąpionego Darka, oraz anielskie głosy Oazowiczów, mogły z całą pewnością równać się z sąsiadującą z Rycerką - Golec uOrkiestrą z Milówki. Nieprzypadkowo także piosenka Golców stała się piosenką naszej Oazy.

Zgodnie z zasadą Św. Augustyna : „kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli"- nasza Oaza chwaliła Pana podczas codziennej Jutrzni i Eucharystii, oraz w czasie nabożeństw- gdzie po raz kolejny przyjęliśmy Jezusa, jako naszego Pana i Zbawiciela , odnowiliśmy przyrzeczenia Chrztu Świętego i Sakramentu Małżeństwa. Duch Święty, obecny pośród nas ożywiał naszą modlitwę wstawienniczą, oraz modlitwę małżonków.

Niektórzy z nas dwukrotnie wybrali się chwalić Pana o wschodzie słońca, na pobliskie beskidzkie szczyty, by zdążyć o czasie na Jutrznię.

Ciekawym doświadczeniem był dla nas Dzień Wspólnoty w Koniakowie, na którym spotkaliśmy Arcybiskupa Wiktora Skworca. Radość z tego spotkania była obustronna, co Ksiądz Arcybiskup podkreślał parokrotnie. Dostaliśmy zaproszenie na powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie do Katowic.

Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej Wspólnoty, za całą Diakonię, która dzielnie nam pomagała w codziennych oazowych zmaganiach.

Duchu Święty Stworzycielu, otwieraj nasze oczy by widziały, otwieraj nasze uszy by słyszały, serce aby czuło. Duchu Święty Ożywicielu przyjdź!

Iwona i Andrzej Bernachowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”