Radość Ewangelii, radość kroczenia za Jezusem

Radość Ewangelii, radość kroczenia za Jezusem

W III turnusie, w dniach 1-17 sierpnia odbyła się Oaza Nowego Życia I stopnia dla rodzin zorganizowana przez Domowy Kościół naszej diecezji. Miejscem rekolekcji był Dom Rekolekcyjny w Szczawnicy, a jej moderatorem ks. Jan Mikulski, którego wspomagał dk. Jakub Matura z tarnowskiego WSD.

W diakoni rekolekcji posługiwali: odpowiedzialni Ania i Jacek Nowakowie, animatorzy Magda i Wojtek Szerszeniowie oraz Edyta i Mateusz Szklarzowie. Animatorką muzyczną była Beata Milówka, którą wspomagał syn Tomasz, w diakonii wychowawczej posługiwały: siostra Justyna (Służebniczka Dębicka), Paulina i Magda. Uczestnikami rekolekcji były rodziny z diec. tarnowskiej, lubelskiej i krakowskiej; łącznie 44 osoby (wraz z diakonią), w tym 11 dzieci w wieku od 5 miesięcy do 10 lat.

W ramach Oazy Wielkiej Nowa Jerozolima z siedzibą w Krościenku uczestniczyliśmy we wspólnych nabożeństwach: Eucharystii z liturgią światła (w czwartym dniu oazy), Celebracji sakramentu pojednania (w jedenastym dniu) oraz w Dniu Wspólnoty (w trzynastym dniu, wraz z 4 innymi Oazami Wielkimi).

Zwiedzaliśmy także Centrum RŚ-Ż na Kopiej Górce, po którym oprowadzała nas p. Regina Przyłucka z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele dolnym w Krościenku, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego ks. Franciszka, odwiedziliśmy Centralny Dom DK w Krościenku, gdzie oprowadzali nas Halina i Michał Knottowie, para filialna krakowska.

W każdym dniu naszych wysiłków rekolekcyjnych niech będzie Bóg uwielbiony!

 

Zapraszamy do galerii:)

Ania i Jacek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”