Za nami I turnus OŻK 2014

Zakończył się I turnus OŻK 2014 Ruchu Światło-Życie. Przez 15 dni młodzi ludzie, zgodnie z hasłem tego roku: „Radość Ewangelii”, wspólnie przeżywali czas radości i odpoczynku, połączony z modlitwą i pogłębianiem relacji z Panem Bogiem.

Każdego dnia celebrowali Eucharystię, uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych małej grupy nazywanych „Ewangeliczną Rewizją Życia”, rozważali Słowo Boże w „Namiocie Spotkania” oraz przeżywali „Wyprawę otwartych oczu” – gdzie poprzez wycieczki i spacery młodsi i starsi oazowicze odkrywali piękno przyrody stworzone przez Boga. Swoją radość szczególnie wyrażali poprzez uczestnictow w „Pogodnych wieczorach”, gdzie tańcom i wspólnej zabawie nie było końca. Program rekolekcji opiera się na tajemnicach rożańca świętego, gdzie w atmosferze modlitwy, wzajemnej życzliwośći i dzielenia się wiarą młodzi ludzie spędzają swoje wakacje. Czas oaz dla każdego uczestnika jest chwilą refleksji nad osobistą relacją do Pana Boga i drugiego człowieka. We wspólnocie uczą się modlitwy, przeżywania Kościoła i zawiązują przyjaźnie na cała życie.

Od 15.07.2014 swoje oazowe rekolekcje rozpoczyna kolejna grupa dzieci i młodzieży z naszej diecezji. Będą uczestniczyć w oazach: Dzieci Bożych, Nowej Drogi oraz Nowego Życia w Ryglicach, Męcinie, Florynce, Starej Wsi i Czermnej. Uczestnikom, jak co roku towarzyszą księża Moderatorzy z całej diecezji i animatorzy uformowani w Ruchu Światło-Życie, którym serdecznie dziękujemy za tę piękną posługę!!!

Swoje rekolekcje w turnusie 2 i 3 będą przeżywać także rodziny. Wyjadą na Oazy Nowego Życia I i II stopnia dla rodzin do Koszalina, Rycerki Górnej i Szczawnicy oraz będą uczestniczyć w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin stopnia II w Starym Sączu i rekolekcjach tematycznych w Ciężkowicach.

Relację z Dnia Wspólnoty I turnusu w Czermnej zemieścił Tarnowski Gość Niedzielny - dziękujemy i zachęcamy do kliknięcia TUTAJ.

Już dziś zapraszamy Was wszystkich - zarówno przeżywających rekolekcje, jak i tych, którzy w tym roku nie mogli pojechać - oraz Wasze rodziny na Dzień Wspólnoty 2 turnusu, który odbędzie się 28 lipca w Czermnej (rozpoczęcie o godz. 10.30), a także na Powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 30 sierpnia w Szczepanowie (początek - godz. 10.30).

Komentarze   

#1 Ks. Wojciech Karpiel 2014-07-17 21:15
Dziękuję Panu Bogu, klerykom, animatorkom, uczestnikom i wszystkim dobroczyńcom za piękny czas Oazy w Ryglicach. Bóg zapłać.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”