Rejon Bochnia - Rekolekcje i Dzień Wspólnoty

Rejon Bochnia w dniach od 17 do 19 września przeżywał w Ciężkowicach swoje Rekolekcje, natomiast 24 października miał swój Rejonowy Dzień Wsplólnoty. Oto relacje z tych wydarzeń: 

Rekolekcje w Ciężkowicach. 

Dobrze, że jesteś!

Takimi słowami, drugi weekend września, powitali nas prowadzący rekolekcje Rejonu Bocheńskiego – ksiądz proboszcz Leszek Rojowski oraz Małgorzata i Romuald Makarewicz.  Były to rekolekcje, w czasie których świętowaliśmy 25- lecie Domowego Kościoła w naszym rejonie, a z uwagi na pandemię-już właściwie 27-lecie.

Co za radość opanowała wszystkich, gdy po długim czasie pandemii  i ograniczeń, mogliśmy się znowu zobaczyć w tak dużym gronie. Witaliśmy się niezwykle serdecznie w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, jak w domu, do którego często się wraca, bo tu wielu z nas przeżywało swoje pierwsze lub kolejne rekolekcje. Tę miłą atmosferę wprowadzili także ks. Marcin, dyrektor Domu Rekolekcyjnego i siostra Teresita wraz z młodzieżą sprawująca opiekę nad dziećmi. Dzieci była wielka gromada, o dużej rozpiętości wieku, od 4 miesięcy do nastolatków.

Pobyt w Ciężkowicach rozpoczęliśmy mszą świętą, a potem cieszyliśmy się swoją obecnością; poznaliśmy także nowe rodziny, z licznymi dziećmi J Sobotni poranek poświęciliśmy na adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie na Jutrznię śpiewaną pięknie na dwa głosy- męski i żeński. Podczas gdy dzieci miały swoje zajęcia, z wielką uwagą wysłuchaliśmy konferencji dotyczącej formacji w Domowym Kościele.

Wszystkim potrzeba mobilizacji, większego entuzjazmu i motywacji do pracy nad sobą, aby obronić te wartości najważniejsze- wiarę w Boga, miłość do drugiego człowieka, miłość małżeńską i rodzinną.

Czas wolny wszyscy spędzili ze swoimi pociechami lub mile gawędząc przy kawie. Dużą atrakcją jest teraz w Ciężkowicach Park Zdrojowy, więc cieszył się sporym powodzeniem, zwłaszcza u dzieci.

Ważnym punktem programu była Msza święta, podczas której nastąpiło podziękowanie parom małżeńskim, pełniącym posługę animatorów w kręgach rodzin w ubiegłym roku i błogosławieństwo nowych par. Z wielką uwagą słuchaliśmy słów naszego proboszcza, a równocześnie moderatora Domowego Kościoła Rejonu Bocheńskiego - ks. Leszka Rojowskiego. Wśród wielu ważnych myśli i wskazówek dla rodzin, zwrócił on uwagę, przytaczając słowa św. Urszuli Ledóchowskiej, jak dużo można uczynić zwykłym, serdecznym uśmiechem.

Sobotni wieczór przeznaczony był na  świętowanie 27 rocznicy powstania DK w rejonie. Ileż radości przyniosło nam oglądanie filmików i zdjęć  z minionych lat. Rozpoznawaliśmy siebie jako młodych uczestników rekolekcji, oaz, Dni  Wspólnoty, pielgrzymek, ognisk itd. Niektórych już nie ma wśród nas.  :(

Młodzi wiekiem i stażem małżeńskim z dużym zaciekawieniem słuchali barwnego opowiadania Małgorzaty i Stanisława Matrasów, jak to było na początku, jak powstał Rejon Bocheński i jak wyglądały pierwsze oazy.

Te wspomnienia dla wielu były bardzo ważne. Podziwiali entuzjazm, zaangażowanie, ale też  szczerość i humor tych, którzy tworzyli nasz rejon.

W Ciężkowicach gościliśmy także ks. Wojciecha Karpiela, który niedawno został Diecezjalnym Moderatorem Ruchu Światło-Życie.

Program rekolekcji był znakomicie zaplanowany. Świetna była organizacja, przygotowanie i dbałość o każdy szczegół. Wyjeżdżaliśmy z różnymi postanowieniami, odnowionymi przyjaźniami i pokojem w sercu. Wszystkim potrzebne były takie rekolekcje. Dziękujemy! A.M. Golińscy

P1004948_wynik.jpg

P1004978.jpg

P1005100.jpg

P1005108.jpg

P1005110_wynik.jpg

P1005125.jpg

P1005142.jpg

P1005168.jpg

P1005263.jpg

P1005305.jpg

P1005316.jpg

P1005321.jpg

P1005335.jpg

P1005360.jpg

P1005346_wynik.jpg

Rejonowy Dzień Wspólnoty

24 października 2021 r. wczesnym, niedzielnym popołudniem rozpoczęliśmy celebrowanie długo oczekiwanego Dnia Wspólnoty. Rozpoczęliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, w skupieniu i ciszy oraz przy dźwiękach kanonów uwielbiając Boga i powierzając Mu codzienne, nieraz trudne sprawy. Najważniejszym punktem programu Dnia Wspólnoty była Eucharystia sprawowana w naszej intencji przez moderatora  rejonowego Domowego Kościoła ks. Leszka Rojowskiego.

Serdecznie witając się,  przeszliśmy do „dolnego kościoła”, gdzie czekał na nas bogato zastawiony stół. Przy ciepłej herbatce i kawie, zabawach i śpiewie  odczuwaliśmy prawdziwą wspólnotę. Wysłuchaliśmy świadectwa małżeństwa z głęboko przeżytych rekolekcji III stopnia oraz świadectwa Andrzeja, które dało nam wiele do myślenia.

Mobilizujące do działania były także słowa naszej pary rejonowej Małgorzaty i Romualda Makarewiczów oraz  ks. Leszka Rojowskiego, którzy  przypominali nam o „Operacji Andrzej” tak ważnej dla rozwoju Ruchu. Dużą furorę zrobił Quiz o Ojcu Franciszku Blachnickim przeprowadzony przez Roberta. Nie były to łatwe pytania, ale i tak wiele osób zdobyło słodkie nagrody a nasza wiedza znacznie się poszerzyła. Żegnaliśmy się ze świadomością dobrze i owocnie przeżytego czasu. I dorośli, i dzieci potrzebują takiej właśnie wspólnoty. Alicja i Michał Golińscy.

P1006841.jpg

P1006852.jpg

P1006875.jpg

P1006887.jpg

P1006896.jpg

P1006917.jpg

P1006922.jpg

P1006923.jpg

P1006945.jpg

P1006963.jpg

P1006992.jpg

P1007019.jpg

P1007022.jpg

zd1_4.jpeg

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”