Dni Wspólnoty 16 i 17 października

W sobotę i w Niedzielę 16 i 17 października w wielu miejscach naszej diecezji, m. in. w Limanowej, w Dębicy, w Mielcu, w Skrudzinie koło Gołkowic, na Pasierbcu odbyły się Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

W programie spotkań obok osobistej modlitwy, Eucharystii, konferencji kapłana nie zabrakło świadectw młodzieży i małżonków z przeżytych wakacyjnych rekolekcji oraz wspólnej Agapy. Nowością jesiennych Dni Wspólnoty był przeprowadzony wśród uczestników quiz na temat znajomości życiorysu założyciela Ruchu Światło-Życie Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Tematy do tegorocznych Dni Wspólnoty zostały zaczerpnięte z hasła obecnego roku formacyjnego: Prawda-Krzyż-Wyzwolenie – przyznaje ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny. Tak bardzo potrzebujemy dzisiaj prawdy o człowieku, że jest on zrodzony z miłości i powołany do miłości, do służby, i mimo, że jest to droga krzyża, to prowadzi do prawdziwej wolności, do szczęścia – dodaje ks. Wojciech, który uczestniczył w Dniu Wspólnoty w Skrudzinie.

Podjęliśmy się prowadzenia rekolekcji w tym roku, bo w ten sposób spłacamy dług, jaki otrzymaliśmy od Oazy w latach formacji -przyznaje Wanda i Henryk, małżeństwo ze Szczawnicy, które jako jedno w z wielu dało świadectwo. Doświadczyliśmy prawdziwego prowadzenia i działanie Pana Boga w czasie oazy – dodają.

W Dniach Wspólnoty uczestniczyły przede wszystkim rodziny z Domowego Kościoła, ale były również dzieci a także młodzież, która stara się formować w Ruchu Śwaiło-Życie.

Oto relacja z poszczególnych Rejonów:

Rejon Brzesko:  

W słoneczną pogodę, rozbarwioną żółcieniami i czerwieniami  jesieni, w niedzielę 17 października 2021 r. zgromadziły się rodziny z Ruchu Domowego  Kościoła w kościele Miłosierdzia w Brzesku. Dzień Wspólnoty brzeskiego rejonu rozpoczął  się Mszą Świętą  o godzinie 15.15 , sprawowanej przez ks. Stanisława Chełmeckiego. Wersy pieśni  na rozpoczęcie „Kto się w opiekę odda Panu swemu” zwróciły nasze serca ku Wszechmocnemu Bogu. Słowa: Ciebie On z łowczych odzieży wyzuje i w zaraźliwym powietrzu ratuje -  przypomniały, w Kim  należy szukać ratunku w dzisiejszych czasach. Psalm 33 leczył nas z lęku i  wskazywał receptę na problemy życiowe -   „Oko Pana  nad tymi, którzy  cześć Mu oddają, którzy ufają Jego łasce. On  ocali ich od śmierci i nakarmi ich w czasie głodu. Będziemy  trwali przy Panu, gdyż  On jest  naszą  pomocą  i tarczą ”. Słowa listu do Hebrajczyków umacniały naszą ufność: „ Trzymajmy się mocno  wyznania wiary, (..) śmiało więc zbliżmy się do tronu łaski, aby otrzymać miłosierdzie i znaleźć łaskę w stosownej chwili”.  Ksiądz Stanisław w homilii nawiązał do słów ewangelii. -  „ A kto by chciał  być między wami pierwszy,  niech będzie waszym sługą”- mówił  kapłan nam, aby wskazać  przykład służby i ofiary Jezusa. Zwrócił uwagę na docenienie wartości spotkania, co dzisiaj szczególnie  rozumiemy z uwagi na wprowadzany  dystans  i izolację społeczeństwa. Po Mszy Świętej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz katecheza księdza Stanisława, w której przypomniał życie  Sługi Bożego Ks. F. Blachnickiego, zwłaszcza do jego dzieło Prawda- Krzyż- Wyzwolenie.  Duszpasterz postawił nam  kilka pytań do  osobistej refleksji:

- Jak często  w modlitwie jest obecne dziękczynienie?

- Czy pielęgnuję pamięć o dziełach  Bożej Opatrzności  w moim życiu?

-  Za jakie otrzymane łaski chcę w szczególny sposób podziękować?

- Co daje mi  trwanie we wspólnocie domowego Kościoła , co w szczególny sposób zwraca moją uwagę?

Dalsza część Dnia Wspólnoty odbyła się w Domu Parafialnym.  Zebranych powitała nowa para regionalna Janina i Andrzej Stanuszkowie. Przy ciepłych napojach i „ słodkim” była okazja do rozmów, śpiewu oraz   wysłuchania relacji uczestników  tegorocznych oaz. Na koniec odbył się  quiz nt. życia Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Wspólnota wykazała się dużą znajomością szczegółów z życia  Założyciela Ruchu Światło- Życie, a  rywalizacja  zaowocowała nagrodami. Przygotowała Janina Drużkowska-Cader. 

DSCN1794_Kopiowanie.JPG

DSCN1754_Kopiowanie.JPG

Rejon Limanowa: 

IMG-20211017-WA0003_Kopiowanie.jpgIMG-20211017-WA0001_Kopiowanie.jpgIMG-20211017-WA0004_Kopiowanie.jpg

IMG-20211017-WA0000_Kopiowanie.jpg

Rejon Dębica: 

received_950142545852230.jpeg_Kopiowanie.jpg

received_161391736199509.jpeg_Kopiowanie.jpg

Rejon Mielec: 

DSC_0380_Kopiowanie.JPGDSC_0401_Kopiowanie.JPG

DSC_0382_Kopiowanie.JPG

DSC_0388_Kopiowanie.JPG

DSC_0392_Kopiowanie.JPG

DSC_0397_Kopiowanie.JPG

DSC_0398_Kopiowanie.JPG

DSC_0399_Kopiowanie.JPG

DSC_0404_Kopiowanie.JPG

Rejon Pasierbiec: 

IMG_3409_Kopiowanie.JPG

IMG_3426_Kopiowanie.JPG

DSC_6608_Kopiowanie.jpeg

DSC_6623_Kopiowanie.jpeg

DSC_6629_Kopiowanie.jpeg

DSC_6634_Kopiowanie.jpeg

DSC_6636_Kopiowanie.jpeg

DSC_6645_Kopiowanie.jpeg

Rejon Nowy Sącz-Centrum i Nowy Sącz-Wschód:

IMG_0119_Kopiowanie.JPG

IMG_0122_Kopiowanie.JPG

IMG_0133_Kopiowanie.JPG

IMG_0135_Kopiowanie.JPG

IMG_0184_Kopiowanie.JPG

IMG_0221_Kopiowanie.JPG

IMG_0255_Kopiowanie.JPG

IMG_0357_Kopiowanie.JPG

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”