Nowy rok formacyjny DK w rejonie Pasierbiec

Dnia 13 września na wzgórzu Pasierbieckim w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia członkowie Ruchu Światło-Życie w tym dzieci i młodzież oraz Domowy Kościół rozpoczęli Eucharystią nowy rok formacyjny. Mszy Św. przewodniczył nowo wybrany moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Wojciech Karpiel. Słowo do nas wygłosił opiekun rejonowy ks. Bogdan Stelmach.

Swoim ciepłym głosem powiedział mądre słowa, a mianowicie, że Chrystus wzywa nas do modlitwy płynącej z serca za wszystkich ludzi, za przyjaciół a także za nieprzyjaciół. To trudne jak podkreślił dla każdego człowieka ale jakże potrzebne, bo wówczas gdy modlimy się za innych osiągamy pokój serca, który jest nam bardzo potrzebny do utrzymania równowagi duchowej. Ks. Wojciech dodał jeszcze, że Chrystus nas wzywa i do modlitwy i do służby drugiemu człowiekowi, której nie bójmy się podejmować bo ona nas umacnia i prowadzi do Boga. W czasie uroczystości animatorzy otrzymali na czas pełnienia posługi błogosławieństwo z rąk ks. Wojciecha oraz świece. Niech ten nowy rok formacyjny 2021/2022 będzie czasem pogłębienia naszej więzi z Bogiem, czasem pracy dążeniu do świętości naszych małżeństw, rodzin i całej wspólnoty. Chwała Panu! W tym samym dniu 13.09.21 swoje 50-urodziny obchodził Krzysiu Olchawa, który wraz z Halinką pełnią ważną i odpowiedzialną funkcję pary diecezjalnej. W imieniu całego rejonu Ania i Stasiu Malarz złożyli naszemu niezastąpionemu Krzysiowi życzenia urodzinowe podkreślając, że tak wiele osób dzięki Niemu właśnie jest tutaj z nami. Niech mu Pan błogosławi i strzeże! A Matka Boża Pocieszenia otacza płaszczem Swojej opieki całą Jego rodzinę! Szczęść Boże!

Jan Halota.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/Domowy-Kościół-Rejon-Pasierbiec-106936428029475

Pasierbiec2021.09.3.0.jpg

Pasierbiec2021.09.3.1.jpg

Pasierbiec2021.09.3.2.jpg

Pasierbiec2021.09.3.3.jpg

Pasierbiec2021.09.3.4.jpg

Pasierbiec2021.09.3.5.jpg

Pasierbiec2021.09.3.6.jpg

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”