Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia

Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia

Diakonia Życia spotkała się 13 lutego 2016r. w Tarnowie-Mościcach. Eucharystię w kaplicy św. Jana Pawła II, w mościckim kościele parafialnym celebrował i homilię wygłosił ks. Józef Bąk, diecezjalny moderator DŻ.
W pomieszczeniu Poradni Życia Rodzinnego i Akademii Rodzicielstwa odbyła się agapa i część formacyjna spotkania. Nie mogło zabraknąć również dzielenia się życiem, bieżącymi troskami i radościami. Sporo uwagi poświęciliśmy omówieniu możliwości zaangażowania się w diecezjalne przedsięwzięcia związane ze zbliżającymi się ŚDM w Krakowie.

Głównym jednak celem roboczej części spotkania było omówienie ramowego programu rekolekcji formacyjno-modlitewnych DŻ w Szczawnicy oraz zagadnień organizacyjnych związanych z zaproponowanymi przez DŻ już po raz drugi rekolekcjami tematycznymi "Przekazywanie prawdy o miłości dzieciom i młodzieży, czyli wychowanie seksualne w rodzinie". Rekolekcje te odbędą się w terminie 25-29 maja br (weekend z Bożym Ciałem) w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach a prowadzić je będą: Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie z Łodzi, ks. Józef Bąk. Rekolekcje te będą obejmować cztery bloki tematyczne: 1) seksualność rodziców i jej wpływ na rozwój dzieci; 2) rozwój psychoseksualny w wieku od poczęcia do wczesnoszkolnego - jak przekazywać dzieciom prawdę i piękno ludzkiej miłości; 3) rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży w wieku dojrzewania - jak rozmawiać z dziećmi o trudnych sprawach płciowości; 4) rola rodzica w dorosłym życiu dziecka. Czyżby to koniec wychowania seksualnego? Już teraz zapraszamy – ilość miejsc ograniczona.
Bartłomiej Juszczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”