Adwentowe spotkanie diecezjalnej Diakonii Życia

Adwentowe spotkanie diecezjalnej Diakonii Życia

W dniu 12 grudnia 2015 r. odbyło się adwentowe spotkanie diecezjalnej Diakonii Życia. Gościliśmy w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Mszę Świętą odprawił dla nas Senior Parafii Ks. Mariusz Żuczek, który w krótkiej homili powiedział abyśmy zbyt długo nie trwali w takim adwentowym oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, ale żyli w świadomości, że On już jest wśród nas i działa.

Następnie po gorącym posiłku w parafialnej sali gościnnej, wysłuchaliśmy konferencji Pana Wiesława Prostko z Fundacji "Pro Prawo do życia". Przedstawił najważniejsze cele fundacji m.in. - wspomaganie działań mających na celu ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, - ochrona życia dzieci jeszcze przed narodzeniem, bo to nie "zlepek komórek", - potrzebna jest realna walka o ochronę życia. Strategia działań "Pro" to : pikiety tematyczne - zainteresować jak najszersze media , pikiety systematyczne - przy szpitalach, systematyczne podejmowanie ustaw politycznych ( Kaja Godek w Sejmie 10 września 2015 r. z inicjatywą ustawodawczą "stop aborcji").

Podczas agapy na krótką chwilę gościł wsród nas Proboszcz tej parafii Ksiądz Kazimierz Markowicz, gdzie dzieliliśmy się naszymi radościami i wszelkimi przeżyciami.

Za to wszystko Chwała Panu !

/Kazimiera Rybacka/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”