Konferencja Biblia o finansach

Konferencja Biblia o finansach

W dniu 2013-10-12 w ośrodku MOST (Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny) przy Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach odbyła się konferencja CROWN pod tytułem „Biblia o finansach". W konferencji udział wzięło ponad 40 osób. Konferencję prowadzili wykładowcy Edukacji finansowej CROWN z Warszawy.

 Celem tego spotkania było uświadomienie uczestnikom, iż postępowanie zgodne z Biblią daje wolność i pokój. Te dwa słowa „wolność" i „pokój" są bardzo dobrze znane. Konferencja dała uczestnikom szersze spojrzenie na ich znaczenie podkreślając, jak ważna jest wolności w dziedzinie finansów. Dziś słowo „dług" zastępuje się innymi określeniami jak: pożyczka, zobowiązanie, kredyt itp. Nazwy te nie oddają tego samego, co słowo „dług". Będąc dłużnikiem nie jestem już człowiekiem wolnym. Dług w związku tym, iż zabiera nam wolność, jest czymś złym. Drugie ważne słowo to „pokój". Jeśli nie mam wolności, to i nie mam pokoju. Mając dług, nie mogę mieć pokoju przede wszystkim w sercu. Skutki braku pokoju mogą być najróżniejsze: od drobnych nie poukładanych emocji po tragedie osobiste, małżeńskie czy rodzinne.

Podczas konferencji CROWN trwającej jeden dzień starano się uczestnikom uświadomić właściwie te dwa słowa. Głównym źródłem mądrości, z którego możemy czerpać, by zmieniać naszą świadomość jest Biblia. Poprzez systematyczne studiowanie Pisma Świętego oraz wprowadzanie w życie słów w Nim zawartych powinniśmy znaleźć drogę do wolności i pokoju.

Artur Kraszewski, Domowy Kościół Tarnów

Uczestnicy w końcowych ankietach zgłaszali potrzebę kontynuowania spotkań w tej tematyce, by był czas na pytania i dyskusję. Jako organizatorzy chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i podjąć pracę w małych grupach dotyczącą planowania budżetu rodzinnego, oszczędzania, wydawania, dzielenia się. Wszystko po to, aby przyjrzeć się, czy rzeczywiście sposób, w jaki gospodarujemy pieniędzmi jest zgodny z Bożą wizją. Będziemy informować o kolejnych inicjatywach w tym zakresie i zapraszać do uczestnictwa.

Renata Gębala,

Odpowiedzialna za Diakonię Środków Materialnych Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

 

Kilka myśli z ankiet uczestników:

Dziękuję za Waszą pracę. Wasza praca to jest kawał bardzo dobrej roboty. Mamy ciężkie czasy, a ludzie częściej poddają się zamiast szukać rozwiązań. Wasza praca jest bardzo potrzebna. Dajecie realną nadzieję. Dziękuję :)

Konferencja była dla mnie ogromna kopalnią wiedzy o Bogu. Bardzo się cieszę, że tak wykorzystałam sobotę.

Uświadomiłam sobie gdzie, w jakich działaniach popełniliśmy błędy.

Każda sesja była bardzo ciekawa i przydatna. Szczególnie cenne były przykłady z życia. Konferencje prowadzone z ogromnym spokojem i miłością.

Bardzo dobrze przygotowane konferencje. Treść konkretna i na temat. Ta konferencja to dla mnie rachunek sumienia.

Bardzo dobra konferencja – oczyszczająca myślenie. Dziękuję!

Wykład był wzorowo poprowadzony – przejrzysty.

Dziękuję za zaangażowanie prelegentów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”