Zbieramy nakrętki plastikowe

AKCJA NAKRĘTKOWA

Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej prowadzi zbiórkę zakrętek, która ma na celu pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację małych dzieci – szczególnie z naszej diecezji.

Zbieramy plastikowe zakrętki typu PET i HDPE z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, środkach czystości czy dezodorantach i ogólnie produktach chemicznych. Akcja przyniosła już kilkanaście ton zakrętek, a zdobyte w ten sposób środki przekazaliśmy na pokrycie kosztów rehabilitacji małych dzieci, m.in. Grzesia Kolaka, Oliviera Gumulaka, Anitki Brzęk, Oli Śledź oraz na pomoc w leczeniu i rehabilitacji kilkunastu dzieci niepełnosprawnych związanych ze Szkołą Podstawową nr 20 w Nowym Sączu.

Zbiórka zakrętek to prosta, ale bardzo owocna forma wolontariatu, którą łatwo można zaszczepić nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale w ogóle wśród wszystkich parafian. Praktyka pokazała, że zarówno młodzi, jak i starsi potrafią się zaangażować, a dzięki temu, że czują się potrzebni, mocniej wiążą się z parafią i chętniej podejmują w niej inne działania.

Zbiórkę zakrętek można zorganizować w prosty sposób – np. tak, jak uczyniły to parafie w Laskowej i Krynicy-Zdroju: ogłaszając zbiórkę pod kościołem w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Bardzo pięknie włączają się w tę akcję całe szkoły, zachęcone przez ks. proboszcza czy katechetów, jak to ma miejsce m.in. w Zaczarniu i Lubzinie, a także w Biadolinach. Nakrętki zbiera także Kuria Diecezjalna w Tarnowie:)

Wszystkim, którzy wspierają naszą akcję, z serca dziękujemy!

Zapraszamy innych do tego szlachetnego dzieła! Nie ma nakrętek niepotrzebnych:)

Odpowiedzialnym za prowadzenie tej akcji charytatywnej jest ks. Andrzej Basiaga, Moderator Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie (pracujący obecnie w parafii MBNP w Krynicy-Zdroju), który udziela wszelkich szczegółowych informacji (tel. kontaktowy: 506 134 871).

Po zebraniu nakrętek wystarczy powiadomić ks. Andrzeja lub Ewę Pychę-Tokarczyk (kom. 669 042 965), albo też nasze biuro w Kurii Diecezjalnej, aby umówić termin odbioru. Nakrętki można także osobiście dostarczyć do tegoż biura. W biurze można także otrzymać afisze promujące tę akcję.

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło i już dziękujemy za pozytywną odpowiedź:)

Na ten cel można również składać ofiary pieniężne - służy temu specjalny rachunek:

DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DIECEZJI TARNOWSKIEJ
ul. Legionów 30
33-100 Tarnów

Nr rachunku: 38 1240 5194 1111 0010 5910 7201

Tytułem: "Darowizna"

Nakretki-maly

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”