Pana Ma Efez - Oaza Ewangelizacji w naszym Centrum!

Pora przez chwilę powspominać i podsumować! A jest co! Styczeń w Efezie był wyjątkowy. Po raz pierwszy w naszym Domu odbyły się ferie – długa zimowa oaza nasycona elementami ŚDM i głoszenia Dobrej Nowiny. Przeżywaliśmy w Efezie oazę Ewangelizacji w łączności z Panamą!
Zobaczcie jak było!

30 osób, pod jednym dachem przez 6 dni odkrywało prawdy ewangelizacyjne. Wspólnotą opiekowało się 2 księży: Moderator Diecezjalny Ks. Paweł Płatek i Moderator Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii Ks. Krzysztof Dyrlik. Gościnnie z oazą spotkał się: Moderator Diakonii Modlitwy Ks. Sławomir Sosnowski. Podczas ferii posługiwało 4 Animatorów, do których dołączyło 3 innych, by choć chwilę spędzić czas w efeskiej Panamie ;)

Jak było? Co młodzi robili?

Codzienna modlitwa budowała nasze wzajemne relacje, a przede wszystkim relacje z Bogiem. Modliliśmy się brewiarzem, spotykaliśmy się na modlitwie różańcowej, by na wzór Maryi Niepokalanej Matki Kościoła stawać przed Panem w duchu oddania i miłości. Nie zabrakło wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, by stając w obecności Jezusa, twarzą w twarz, jak spotyka się z Przyjacielem, mówić z Nim na ważne dla nas tematy. Nie zabrakło też czasu ciszy – trwania przed Panem, by odkrywać, że właśnie cisza pozwala zobaczyć sercem Boga i sercem odpowiadać na Jego wielki plan wobec nas.

Oprócz tego centralną częścią dnia była Eucharystia wraz z nauką rekolekcyjną. Każda grupa miała dyżur liturgiczny, co pozwalało na intensywne i dokładne przygotowanie posług – to była odpowiedź naszego życia.

Do tych elementów dołączyć należy spotkania w małych grupach, gdzie uczestnicy oazy odkrywali i pogłębiali kerygmat – 4 prawa życia duchowego. Każdy osobiście mierzył się z prawdami, o których już kiedyś słyszał:

  1. Bóg miłuje człowieka i ma wobec każdego człowieka wspaniały plan zbawienia, wypływający z Jego miłości;
  2. Człowiek jest oddzielony od Boga, od Jego planu zbawienia przez grzech;
  3. Jezus Chrystus jest jedynym Pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem;
  4. Trzeba przyjąć Chrystusa w sposób osobisty, trzeba uwierzyć w Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Odkrywając kolejno postacie biblijne cała wspólnota dzieliła się doświadczeniem tych prawd w swoim życiu, dodatkowo odkrywając w jaki sposób może je głębiej przeżywać na co dzień.
Każdy dzień przynosił także za sobą takie elementy jak: szkoła śpiewu, pogodne wieczory, wolny czas dla wspólnoty, posługi – dyżury, a także wspólnie podejmowane dzieła na rzecz Efezu i oazy, elementy ŚDM-owe i inne.

Do przeżywanego w ramach oazy tygodnia misyjnego dodać należy dzień pielgrzymkowy, który cała wspólnota spędziła w Szczawnicy i na Kopiej Górce w Centrum Ruchu Światło-Życie.
I wreszcie to, co łączyło nas z pielgrzymami – tematy Światowych Dni Młodzieży w Panamie, wspólne transmisje w wydarzeń centralnych i spotkań z Ojcem Świętym Franciszkiem i słowa, które my kierowaliśmy do pielgrzymów, i które oni w odpowiedzi przesyłali do nas.

Intensywny czas pełen zaskakujących obrotów akcji. Mocne zderzenie z rzeczywistością Bożą, odkrycie, że nasze życie odnawia się, rozkwita w całej pełni przy Jezusie. I postanowienie: chcemy nieustanne czerpać ze Źródła Wody Żywej, którym jest Chrystus i wpatrywać się w postać Maryi, Matki Jezusa, która jest Przewodniczką na drodze naszego życia. Chcemy odnaleźć radość płynącą z Ewangelii i doświadczyć na nowo mocy Ducha Świętego, który przemienia życie człowieka.

Jesteśmy pewni, że nie zmarnowaliśmy ferii!

Jesteśmy pewni, że czas oazy pomógł nam dotrzeć do fundamentów naszej wiary!

I jeszcze jedno:

Jesteśmy gotowi do przeżywania swojego życia z Jezusem. Wyrazem tego będzie postawa gotowości do podjęcia wszystkich poleceń, rad, wskazówek od tych, którzy do Boga nas prowadzą.

Bogu dziękujemy za plan Oazy Ewangelizacyjnej dla Efezu!

Widzimy, jak Bóg nas prowadzi.

Odpowiadamy: Amen!

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Oazę Ewangelizacji z ramienia DFD

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”