Budujemy mosty, czyli jesienny Raban do kwadratu oczami uczestników!

Pewnie nie umiemy pisać, tak jak nasi animatorzy... Ba! Na pewno nie potrafimy! Ale to, co możemy zrobić to opowiedzieć Wam w kilku zdaniach o wydarzeniu, które dzięki oazie było naszym udziałem... O jesiennym Rabanie do kwadratu i tym, co nam to spotkanie dało!
Do rzeczy więc...

Po wakacjach, przeżyciach z rekolekcji, albo braku tego doświadczenia - pilnie i sumiennie zaglądaliśmy na profile oazowe czy też stronę Ruchu, bo nie mogliśmy się doczekać... Nie mogliśmy się doczekać kolejnego Rabanu, a szczególnie jego nowej odsłony – „Rekolekcje z sercem" brzmiały dla nas tajemniczo i ciekawie.

Nie zawiedliśmy się! O nie!

I tak już piątek był nietypowy. Pełen niespodzianek. Zaskakujący. Przedstawienie, konferencja, pierwsze spotkanie z Panem. Pierwsze pytanie, na które musieliśmy sobie odpowiedzieć – Skąd przychodzimy? Skąd jesteśmy? Nie łatwe... Bo wbrew pozorom wchodzące w naszą historię. W historię początku naszego istnienia. I tu przekonanie: Początkiem naszej drogi jest Bóg. A więc rozpoczęliśmy drogę, wyprawę do serc, naszych serc!

Ta wyprawa miała swoją kontynuację już od rana w sobotę. Droga, wyprawa, szczyt. Tylko, że nagle zostało nam pokazane, że czasem na tej drodze pojawia się wyrwa. I znów pytanie: kto zepsuł drogę? Skąd to dziura, przepaść, przeszkoda w moim życiu? I Ksiądz, który pyta, kto jest winowajcą w naszym życiu? Czy Bóg jest temu winny? Na pewno jest często o to przez nas oskarżany... I chwila refleksji. Tak, to prawda... Często winimy Boga za swoje niepowodzenia. A więc spotkanie w grupach. Temat – „Uniewinnić Boga", czyli zmierzyć się z ważnym tematem. To my jesteśmy winni grzechów w naszym życiu. A Bóg? Bóg uzdrawia nasze patrzenie na to wszystko. Na samych siebie. Bóg nie podpisuje się pod naszymi upadkami. I ważna prawda! Wyrwa w naszym życiu to nie koniec. Da się z niej wyjść – tylko to nasza osobista decyzja. Moja i Twoja. Wiemy, że zawsze dobro będzie wyborem trudniejszym. Ale też wiem, że to dobro, prawdziwe dobro wypływa z Krzyża. I tam nam trzeba szukać pomocy. Wolności. Tam znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. I znów odkrycie warte zapamiętania: spojrzenie na krzyż jest spojrzeniem obronnym! Nic nam nie grozi z Jezusem! A więc pod Krzyż. Nasza wieczorna konferencja kończy się budowaniem mostu z naszych krzyży. I później kaplica. Koncentracja na krzyżu. Wypowiadanie trudnych, ale oczyszczających słów. Próśb, podziękowań. Cisza. I na koniec... Kto nie potrafi milczeć nie ma nic światu do powiedzenia. Kończymy więc dzień w zupełnej ciszy. W duszy gra nam tylko Słowo Boże...

I niedziela – dzień święty. Bogu poświęcony. Wiem już dużo. Gdy idziemy z Jezusem jesteśmy nie do zatrzymania! I swój codzienny krzyż mamy łączyć z krzyżem Chrystusa. A wtedy każda droga jest do przejścia! Każda! I jeszcze jedno: musimy na drogę spakować plecak. Zabrać ze sobą kilka ważnych rzeczy, treści, osób:

  • Słowo Boże
  • Ewangelię i psalmy
  • Pamiętać o modlitwie
  • Być blisko z Jezusem
  • Zaprzyjaźnić się z Maryją
  • Zaopatrzyć się w różaniec
  • I nie zapominać o swojej tożsamości. Tożsamości chrześcijanina.

Jesteśmy więc gotowi. Ruszamy! Naszym celem jest NIEBO!

A całej Diakonii posługującej, Moderatorowi Rabanu i Moderatorowi Diecezjalnemu dziękujemy!
Za co? Za przestrzeń do oddychania Bożą obecnością! EFEZ i oaza nam to daje! Wy nam to dajecie!

Uczestnicy 19. Rabanu do kwadratu – starsi i młodsi ;)

GALERIA? już się tworzy :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”