Projekt WSPÓLNOTA

Grupa Młodzieżowa Ruchu Światło-Życie działająca przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju właśnie zakończyła kolejny rok formacyjny. Młodzież po całym roku ciężkiej pracy gotowa jest wyruszyć na wakacje z Bogiem!

Co wyróżnia tę wspólnotę? Przede wszystkim ogromny zapał i chęć do działania! W ciągu roku pracowali nad wieloma projektami m.in. pierwszo-piątkowymi adoracjami, przedstawieniem Misterium Męki Pańskiej, czy też akcjami, takimi jak listowna korespondencja z młodzieżą z Filipin oraz zachęcanie całej parafii do czytania Pisma Świętego podczas tygodnia biblijnego.

Początki zawsze bywają trudne. Na pierwsze spotkania przychodziło zaledwie od 2 do 5 osób, jednak dzięki determinacji księdza, zaangażowaniu animatorów oraz opatrzności Boga obecnie na spotkania przychodzi blisko 50 młodych. Dodatkowo animatorzy z grupy postanowili zadbać o ewangelizację młodszych kolegów i tym sposobem powstała Oaza Dzieci Bożych, na którą mogą uczęszczać dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Co ciekawe w tym roku rozpoczęto również formację dorosłych przez spotkania kręgu Domowego Kościoła, dzięki czemu każdy w Krynicy znajdzie dla siebie miejsce w Ruchu!

Wspólnota z Krynicy-Zdroju jest żywym dowodem na to, że można stworzyć prężnie rozwijającą się grupę, która stanie się wizytówką parafii. Uczniowie gimnazjum, liceum, a także studenci poświęcają swój cenny czas na pomoc w opiece nad osobami niepełnosprawnymi oraz odwiedzanie samotnych starszych osób, które z radością przyjmują ich pod swój dach.

Młodzież z Krynicy pragnie przekazać wiadomość wszystkim w diecezji, którzy nie wierzą, że takie rzeczy można wspólnie robić. Jesteśmy jednym z przykładów, że to jest możliwe! Każdy z nas pragnie dawać całego siebie i służyć innym, wystarczy tylko odrobina chęci i koordynacji, aby podobne wspólnoty powstawały w całej diecezji i odmieniły poglądy tysięcy ludzi dotyczące młodzieży.

Dlatego warto poświęcić swój czas na założenie oazowej wspólnoty młodzieży w twojej parafii.

Młodzi są waszą przyszłością!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”