Animatorzy w akcji, czyli razem można więcej!

Przygotowania do oaz ruszyły pełną parą. Jak zawsze to czas intensywnej pracy, mnóstwa pomysłów, zakasanych rękawów i niezliczonej ilości roboty papierkowej, czy szkoleniowej. Ruszyły kursy wychowawców, promocja wydarzeń, zapisy. Sporo za nami. Przed nami jeszcze więcej! Czekamy z niecierpliwością na I turnus rekolekcyjny i Dzień Wspólnoty – by już w tych pierwszych dniach cieszyć się ze spotkania z tymi, dla których jesteśmy.

Jak to wygląda w praktyce?

Oczywiście w pełnej gotowości zostali postawieni Ci, którzy w tym roku będą opiekować się uczestnikami rekolekcji. Diakonia Formacji przygotowuje materiały i dokumentację oazową, animatorzy muzyczni śpiewniki, Diakonia Modlitwy podjęła intencje modlitewne za oazy. Wszyscy żyjemy przygotowaniami, wszyscy czekamy na rekolekcje.

My, jako animatorzy wspólnot młodzieżowych podjęliśmy się także promocji oaz wakacyjnych, które oprócz dawki wspomnień, przyniosły za sobą ewangelizację prowadzoną za pośrednictwem mediów. Celem naszego zaangażowania jest pokazanie czym są rekolekcje wakacyjne oraz jaki wpływ na nasze życie, życie naszych bliskich i tych, którzy się z nami spotykają ma posługa w Ruchu Światło-Życie i trwanie na drodze charyzmatu oazowego. Tak więc w każdą niedzielę zaczęły ukazywać się filmy pokazujące poszczególne oazy, a w poszczególne dni tygodnia świadectwa Animatorów i Moderatorów, a także popularne „memy" – obrazki. Możecie to śledzić na naszym facebookowym profilu. Zapraszamy Was do udostępniania i promowania naszej pracy, ale też przede wszystkim do czynnego udziału w tych propozycjach. Twórzmy je wspólnie :)

Jeśli macie jakieś inne propozycje, prosimy o kontakt. Swoje pomysły i chęć zaangażowania wysyłajcie w wiadomości prywatnej na profil oazowy, czy na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dlaczego o tym piszemy?

Mamy głębokie pragnienie tworzenia dobra. Dzielenia się nim w różny sposób. Dzielenia się oazą. Odkrywania przed innymi daru oazy. Pokazywania, czym ona naprawdę jest. Jaka jest. Chcemy nie sztucznego chwalenia się, co zrobiliśmy i ilu nas jest – ale pokazania ludzi o wielkich sercach, autentycznej, mocnej wiary, radości z tego, że jest się zaangażowanym we wspólnocie. Chcemy podzielić się tym, co mamy. Chcemy też w ten sposób wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którym zawdzięczamy czas naszej formacji – przede wszystkim naszym rodzicom, którzy nam taki sposób przeżywania wiary umożliwili, później animatorom i księżom prowadzącym formację. Wreszcie tym, którzy są nam życzliwi i wspierają, to co robimy.

My będziemy robić to nadal. Będziemy pracować cały rok, proponować wydarzenia weekendowe: formację, modlitwę, odpoczynek. Będziemy zapraszać do wspólnoty, na rekolekcje i grupy dzielenia. Będziemy przygotowywać serie rekolekcji w ciągu roku i w wakacje. I oczywiście będziemy żyć Eucharystią, Słowem Bożym, modlitwą. Będziemy nieustannie pogłębiać charyzmat Światło-Życie.

To jest nasze zadanie. I wyzwanie. Dla nas i dla Ciebie, który to czytasz. Odpowiedzmy razem na zaproszenie Pana Boga. Przyjmijmy to zadanie. Zmierzmy się z wyzwaniem. I razem ZRÓBMY COŚ DLA OAZY!

Zapraszamy na spotkanie osób chcących zająć się promocją Ruchu Światło-Życie w diecezji.

Spotkanie odbędzie się w naszym Domu Rekolekcyjnym w Czchowie, EFEZ w ramach Diecezjalnej Oazy Matki (DOM) i Rozesłania OŻK 2018, w dniu: 16.06.2018 o godz. 18.30.

Zapraszamy!

Ks. Paweł Płatek
Animatorzy Ruchu Światło-Życie DT

A jak rodził się ten pomysł pokazuje krótki film - TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”