Słowo po sesji Szkoły Animatora o Słowie

Za nami kolejna, już piąta w tym roku formacyjnym, sesja Diecezjalnej Szkoły Animatora. Odbyła się w naszym Domu Rekolekcyjnym "EFEZ" w Czchowie w czasie ubiegłego weekendu, 13-15.04.2018 r. Tak jak zawsze, nasze spotkanie było oparte na jednym z 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Tym razem było to Słowo Boże.

Każdego dnia zwracaliśmy naszą uwagę na Słowo Boga kierowane ku nam. Ważnym punktem programu był dla nas Namiot Spotkania, podczas którego rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego - prolog Ewangelii wg św. Jana oraz Listu św. Jakuba. Staraliśmy się zrozumieć, co Bóg mówi do nas i odkryć, jakie przesłanie dla naszego życia mają te słowa, które - mimo że zostały napisane setki lat temu - są ponadczasowe i nadal aktualne.

Podczas spotkań w grupach próbowaliśmy odpowiedzieć sobie, czym dla nas jest Słowo Boga i jaką ma wartość w naszym życiu. Na Szkole Animatora nie mogło też zabraknąć konferencji moderatora diecezjalnego, ks. Pawła Płatka, który wprowadził nas w przeżywanie sesji, a także animatorów, którzy dali nam wiele wskazówek jak pracować w małych grupach.

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się także na spacer, by podziwiać piękno przyrody i po prostu spędzić wspólnie czas. Dla nas, drugiego rocznika, było to już ostatnie spotkanie na Szkole Animatora, ale na pewno jeszcze niejeden raz nas zobaczycie, ponieważ wkrótce zaczniemy swoją animatorską posługę. Natomiast młodszy rocznik będzie kontynuował swoją formację zaraz po wakacjach.

Tekst: Wiktoria Banaśkiewicz & Tereska Milówka
Zdjęcia: Natalia Galas & Sony Marty Wideł

Więcej zdjęć - kliknij TUTAJ :)

SA 13-15 04 2018 700

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”