WIELKOPOSTNA OAZA MODLITWY

W ostatni weekend w Efezie - naszym Domu Rekolekcyjnym w Czchowie - odbył się kolejny już w tym roku formacyjnym Oazowy Raban do kwadratu. 70 młodych śmiałków przyjechało w piątek, aby wspólnie z Księdzem Moderatorem Fabianem Hołystem oraz Animatorami razem modlić się, przeżywać wspólnie spotkania w grupach, które pogłębią treści tych weekendowych rekolekcji, rozważać fragmenty Pisma Świętego, poczuć prawdziwą wspólnotę, a przede wszystkim przeżyć swoje Wielkopostne Rekolekcje.

Przez cały weekend skupialiśmy się na SAKRAMENCIE POKUTY I POJEDNANIA.

Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy wprowadzeniem w temat Rabanu i zawiązaniem wspólnoty, na którym nie brakowało uśmiechu, zabawy, poznania się nawzajem. A ponadto uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których wraz z animatorem pracowali na spotkaniach oraz pełnili różne dyżury, dzięki którym uczyliśmy się odpowiedzialności. Po chwili wytchnienia udaliśmy się do naszej kaplicy, aby przeżyć Drogę Krzyżową. Rozważania, śpiew, modlitwa, refleksja nad Męką Pana Jezusa – tak właśnie zakończyliśmy dzień.

Sobotę rozpoczęliśmy w kaplicy na modlitwach porannych, aby stamtąd udać się na konferencję księdza Fabiana, na której przypomniał i omówił warunki dobrej spowiedzi, które powinny być nieodłącznym elementem każdej spowiedzi świętej. Po konferencji przyszedł czas na spotkanie w grupach, którego tematem była „Spowiedź jako program antywirusowy", który możemy wdrożyć w nasze „zawirusowane" serce. Rabanowicze mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące spowiedzi oraz rozważyć kilka myśli papieża Franciszka skierowane do młodych. Po spotkaniu przyszedł czas na najważniejszy punkt dnia - EUCHARYSTIĘ, czyli czas na prawdziwe i rzeczywiste odczucie obecności Jezusa pod postacią chleba i wina.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na Nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią świętą, na którym przed Najświętszym Sakramentem prosiliśmy o dobrą spowiedź, modliliśmy się za osoby przystępujące do sakramentu pojednania, za kapłanów posługujących nam w konfesjonale (Księdza Tomasza Pyrchli, Księdza Krzysztofa Dyrlika i Księdza Fabiana Hołysta). Potem wspólnie modlitwą i śpiewem, dziękowaliśmy Panu Jezusowi za ten niezwykły czas łaski.

Nieodłącznym i bardzo wyczekiwanym przez uczestników punktem każdego Rabanu jest pogodny wieczór, który za sprawą animatorki Karoliny przeniósł każdego w świat zabawy i radości. Na początku w małych grupach wypracowywaliśmy wyzwania, które pozwolą nam lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. Oczywiście nie zabrakło śpiewu, radości i zabaw. To, co dobre szybko się kończy, jednak nikt nie narzekał, ponieważ przyszedł czas na wspólną modlitwę podczas Adoracji Krzyża. Nie można lepiej zakończyć dnia, jak właśnie z NIM – naszym Panem i Zbawicielem. Był to czas modlitwy spontanicznej, wspólnego śpiewu i czas na indywidualne spotkania...

Każdy mógł podejść do krzyża, przytulić się, ucałować i oddać wszystko Temu, który oddał za nas życie.

Po bardzo intensywnej sobocie przyszedł czas na niedzielę, ostatni dzień naszej Oazy Modlitwy. Rozpoczęliśmy tradycyjnie w kaplicy, aby powierzyć Panu ten dzień, nas samych oraz naszych bliskich. Następnie udaliśmy się na kolejne spotkanie w grupie, które skupiało się wokół piątego warunku dobrej spowiedzi, czyli zadośćuczynienia. Celem było ukazanie młodym, że sakrament pojednania to doświadczenie mocy Bożej, którą powinniśmy przekazać innym ludziom. Kolejnym punktem była niedzielna Eucharystia, na której modliliśmy się o dobre owoce tego czasu, który spędziliśmy na Wielkopostnym Rabanie do Kwadratu.

Ten weekend każdemu bardzo dużo dał, był czas na modlitwę, ale i również na bycie razem - bycie we WSPÓLNOCIE, której tak bardzo każdy potrzebuje.

Na koniec każdemu polecamy filmik, który towarzyszył nam podczas tego weekendu: „Wszystko co dajesz wraca" - zobacz i posłuchaj TUTAJ

Chwała Panu za ten czas i tych młodych ludzi!

A obfitość zdjęć - jak zawsze na Facebook'u - TUTAJ - zapraszamos Wos :)

Raban WP 2018 700

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”