rekoLEKCJE u JEZUSA

Każdy z nas kiedyś chodził lub nadal chodzi do szkoły. Lekcje nikomu nie są obce. Mogą różnie się kojarzyć – jako wyzwanie, realizacja marzeń, albo trudności... Czasem długie godziny lekcyjne otwierały nam okno na świat, czasem pozwalały rozpoznać nasze talenty, a kiedy indziej uczyły nas „pokonywać góry". W dużej mierze dziś – dzięki lekcjom, nauce, solidnie odrobionym zadaniom i ludziom, którzy „szlifowali" z nami wiedzę – jesteśmy w tym, a nie innym miejscu. Jesteśmy, tacy, a nie inni... I to chyba dobry początek, na kilka słów o konkretnej propozycji, pewnym wydarzeniu, które w oazie naszej diecezji odbyło się w trzeci weekend listopada.

Długo chodziłam z jedną myślą... Rekolekcje dla Animatorów. Forma, której jeszcze nie było. Próba stworzenia przestrzeni do modlitwy. Miejsca, gdzie każdy otrzyma to, co jest mu w tej chwili bardzo potrzebne. Konkretny program, który pozwoli przeżyć chwile ciszy w gronie ludzi, o tych samych priorytetach. Czas przyjmowania. Momenty spotkania z Panem Jezusem. Stawanie w prawdzie przed Nim i samym sobą. Odkrywanie swojego miejsca w Kościele. Ożywianie swojej wiary. Umacnianie się nawzajem. Nazywanie trudności „po imieniu". Ubogacanie się tym, co już w nas jest – co zdobyliśmy dzięki formacji, niepoliczonym godzinom z brewiarzem i Pismem Świętym w ręku. Wreszcie próba nauki, by przyjąć jeszcze więcej. Otrzymać niezapomnianą lekcję od TEGO, który jest najlepszym NAUCZYCIELEM.

I stało się. Nasze rekoLEKCJE u JEZUSA przypomniały prawdę, że czerpiąc z nauki Kościoła, modląc się razem we wspólnocie lub samemu w ciszy kaplicy, gdy nikt nie widzi i nie słucha, jest początkiem stawania przez Bogiem twarzą w twarz. Jest początkiem pragnienia, by On był obecny w naszym życiu. By nas prowadził. Jest rozpoczęciem odrabiania lekcji – nie z przymusu – ale z chęci, by nauka, która jest nam dana przemieniała nasze życie... I z pasji. Pasji do życia w Kościele.

Każdy dzień rekolekcji uczył nas chodzenia drogami Pana. Czerpaliśmy z modlitwy, wspólnie przeżywanych Mszy Świętych, nauk Księdza rekolekcjonisty. Wszystkie przyjmowane prawdy pogłębialiśmy poprzez rozważanie Ewangelii metodą skrutacji. Swoimi przemyśleniami, przeżywaniem czasu rekolekcji dzieliliśmy się podczas spotkań w małych grupach – męskich i żeńskich. Był czas na spowiedź, na rozmowy duchowe. Był czas dla drugiego człowieka. Był akcent pielgrzymki do grobu Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego zorganizowanej w ramach filii krakowskiej Ruchu Światło-Życie. Wreszcie, był czas na dzielenie się owocami tego innego niż wszystkie weekendu.

I chyba te owoce – w postawie, postanowieniach, refleksji, są najlepszym dowodem, że Bóg ma swoje drogi do serca każdego z nas... Że nieustannie je odnawia, ożywia... Że budzi w nas pragnienie bycia blisko... Że dzięki Jego nauce stajemy się UCZNIAMI PANA. Świadkami Jego obecności w świecie.

I jeszcze jedna myśl na koniec. Animator – człowiek żywej wiary, relacji. Człowiek modlitwy. Człowiek spotkania. Człowiek Jezusa Chrystusa.

Spotkałam wielu takich ludzi podczas rekolekcji. Dziewczyny i chłopaków. I każda

z tych osób mnie zadziwiała. Zachwycała. Czegoś uczyła.

Jestem pełna wdzięczności za każdą i każdego z nich. I zaszczytem jest dla mnie, że razem idziemy Bożą drogą i pełnimy posługę w charyzmacie Światło-Życie.

Mam też pewność – LEKCJI U JEZUSA BĘDZIE WIĘCEJ!

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Diakonię Formacji Diakonii

To trzeba także zobaczyć :) TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”