Inaczej niż zawsze, ale jak zawsze z serca :)

Zastanawiałam się, jak napisać relację z Rabanu – szczegółową?
A może w wielkim skrócie?
Jestem pod ogromnym wrażeniem, gdy przypominam sobie weekend z Rabanem.
I może dlatego tym razem zupełnie inaczej.
Refleksyjnie...

Mówi się, że mamy takie, a nie inne czasy. Że wszystko jest podłe, wszędobylska obojętność nas dopada, samotność ludzi już dawno przekroczyła wszystkie możliwe wskaźniki. Mówi się, że życzliwości należy „szukać ze świecą w ręku" – a i tak jej nie znajdziemy. Mówi się... Tak, to prawda. I prawdą też jest, że mówi się źle o młodzieży. I wszystkie te narzekania (zresztą słuszne, czy nie) najczęściej dotykają uczniów klas gimnazjalnych, czy szkoły średniej.

Może więc pora najwyższa zadać sobie pytanie: Czy oby na pewno młodzi ludzie są tacy źli? A jeśli to nieprawda? Jeśli w naszej młodzieży jest potencjał, radość, nieodkryte dotąd złoża energii, którą można wykorzystać? Może warto spojrzeć na nich bez szufladkowania, bez dystansu, bez stawiania ultimatum, a jedynie, co zrobić to uwierzyć w nich i uwolnić ich potencjał. Dać im pole do działania. Co wtedy się stanie?

Wtedy staną się rzeczy niesamowite! Przerastające nasze oczekiwania. Wiem, bo patrzę, obserwuję, interesuję się i doświadczam życia między ludźmi młodymi. A na potwierdzenie swojej tezy mam dowód rzeczowy. „Oazowy Raban do kwadratu" Ruchu Światło-Życie. To wielkie święto młodych, którzy spotykają się by być razem – we wspólnocie i blisko Boga.

Fenomenem tego wydarzenia są: działanie, modlitwa, zabawa, wartości – to razem zmieszane wywołuje istne szaleństwo, niezwykły entuzjazm i pragnienie lepszego życia. W październiku „Raban" odbył się po raz 16. I po raz 16. wydarzenie to pokazało młodych zupełnie w innym świetle. Odsłoniło ich „prawdziwe oblicze". Pokazało twarze pełne wzruszeń, skupienia, wdzięczności, miłości do drugiego człowieka i Jezusa. Ludzi zachwyconych młodością i odrzucających „byle jakie" myślenie. Ludzi o wielkich sercach.

Podsumowując: „Prawda" o młodych okazuje się nieprawdą.

Wniosek? Warto inwestować w młodych. Dawać im przestrzeń, zachęcać i wspierać w dobrym. Oni są naszą nadzieją! Bez żadnej pompy! To MY kiedyś!

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Diakonię Formacji Diakonii

Zapraszamy do galerii zdjęć na profilu naszego EFEZU - TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”