M-P-J: Krok do zbawienia, czyli Wielkopostna Oaza Modlitwy dla Animatorów

Weekend 10-12.03.2017 był jednym z tych chwil, gdy znów każdy, kto tylko chciał mógł dołączyć do naszej wspólnoty i przeżyć czas rekolekcji wielkopostnych. Propozycja, do której zostali zaproszeni Animatorzy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej obejmowała momenty postu, jałmużny i modlitwy – wszystko po to, by dokładniej przygotować się do zbliżającego się Triduum Paschalnego w formie rekolekcji i Świąt Wielkiej Nocy.

Program rozpoczęła piątkowa wspólna kolacja, po której Animatorzy udali się na modlitwę. Była Droga Krzyżowa, która towarzyszyła całej Polsce w czasie przygotowań do ŚDM Kraków 2016, a później czas Scrutatio. Głównym fragmentem, który rozważali Animatorzy był Mt 6, 1-18. Do niego dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli poznać teksty, które podpowiedział Moderator OM-u Ks. Paweł Płatek. W sumie 23 sigla pogłębiające główną myśl Scrutatio. Każdy z obecnych znalazł Słowo skierowane do niego – mógł się w nie wczytać i dobrze przygotować, wejść w przewodnią myśl Oazy Modlitwy. Dzień zakończyła modlitwa wieczorna przed Najświętszym Sakramentem.

Sobotę Animatorzy rozpoczęli Modlitwą brewiarzową i śniadaniem. Po krótkiej przerwie spotkali się w małych grupach na dzielenie się Słowem Bożym. Ten czas miał stać się dla każdego osobistym spotkaniem z Jezusem Zbawicielem przez wiarę, nawrócenie i miłosierdzie Boże, a także przyjęciem daru zbawienia ofiarowanego przez Jezusa Chrystusa. Dodatkowo Animatorzy mieli zobaczyć potrzebę nieustannego nawracania się, potrzebę pogłębiania wiary i znaczenia miłosierdzia Bożego w życiu człowieka. Czas ten wypracował w każdym z obecnych kształtowanie postawy ciągłej pracy nad sobą.

Panel dopołudniowy zakończyła modlitwa południowa wraz z konferencją tematyczną, po której był czas na obiad i krótki odpoczynek.

Sobotnie popołudnie było na Oazie Modlitwy inne niż zazwyczaj. Cała wspólnota udała się do Łagiewnik, by uczestniczyć w kolejnej odsłonie rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata". Tym razem Animatorzy usłyszeli konferencję dotyczącą daru Ducha Świętego jakim jest dar umiejętności. Ten temat wyłożył dla uczestników rekolekcji Ksiądz Mario Cornioli, Włoch z Toskanii, zaangażowany od lat w pomoc wspólnocie Kościoła w Izraelu i Palestynie. Wspólnota Animatorów uczestniczyła tego wieczoru również w Eucharystii i modlitwie uwielbienia.

Po powrocie z Krakowa był czas na kolację, modlitwę indywidualną i wspólną kompletę.

Niedziela – ostatni dzień Oazy Modlitwy rozpoczął się w kaplicy Brewiarzem. Słowo, które skierował do uczestników Ksiądz Paweł wprowadziło odpowiedzialnych do kolejnego punktu – dzielenia się życiem, podczas którego Animatorzy dzielili się swoimi posługami, życiem wiary, a także wspólnie z Moderatorem Diecezjalnym omówili ważne, zbliżające się wydarzenia oazowe tj. Triduum Paschalne, czy oazy wakacyjne 2017.

Całość OM-u zamknęła uroczysta Eucharystia, w której obecni polecali cały Ruch Światło-Życie naszej diecezji i prosili Pana Boga, aby w każdej parafii powstawały wspólnoty dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin oraz, by charyzmat Światło-Życie mógł realizować się w postawie naszej posługi wobec każdego napotkanego człowieka – w naszych wspólnotach parafialnych i wspólnocie diecezjalnej.

Pan Bóg obdarował naszych Animatorów - dał się spotkać w sposób bardzo bliski, dał się doświadczyć i pokazała wszystkim, że oaza TO JEST ICH MIEJSCE. A niespodzianki były do samego końca - Balsam Miłosierdzia od naszego Moderatora - Ks. Pawła - który Animatorzy otrzymali na koniec Eucharystii – stał się małą pomocą na czas, który przed nimi.

I na koniec przypomnienie - zapraszaj Pana Boga do każdej sfery Twojego życia! Słuchaj Boga i módl się!

Chwała Panu za Animatorów i Oazy Modlitwy!

A tu możesz zobaczyć, jak wyglądały rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata":

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Diakonię Formacji Diakonii

Galeria zdjęć - TUTAJ :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2017 236 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2017

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”