M-P-J: Krok do zbawienia, czyli Wielkopostna Oaza Modlitwy dla Animatorów

Weekend 10-12.03.2017 był jednym z tych chwil, gdy znów każdy, kto tylko chciał mógł dołączyć do naszej wspólnoty i przeżyć czas rekolekcji wielkopostnych. Propozycja, do której zostali zaproszeni Animatorzy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej obejmowała momenty postu, jałmużny i modlitwy – wszystko po to, by dokładniej przygotować się do zbliżającego się Triduum Paschalnego w formie rekolekcji i Świąt Wielkiej Nocy.

Program rozpoczęła piątkowa wspólna kolacja, po której Animatorzy udali się na modlitwę. Była Droga Krzyżowa, która towarzyszyła całej Polsce w czasie przygotowań do ŚDM Kraków 2016, a później czas Scrutatio. Głównym fragmentem, który rozważali Animatorzy był Mt 6, 1-18. Do niego dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli poznać teksty, które podpowiedział Moderator OM-u Ks. Paweł Płatek. W sumie 23 sigla pogłębiające główną myśl Scrutatio. Każdy z obecnych znalazł Słowo skierowane do niego – mógł się w nie wczytać i dobrze przygotować, wejść w przewodnią myśl Oazy Modlitwy. Dzień zakończyła modlitwa wieczorna przed Najświętszym Sakramentem.

Sobotę Animatorzy rozpoczęli Modlitwą brewiarzową i śniadaniem. Po krótkiej przerwie spotkali się w małych grupach na dzielenie się Słowem Bożym. Ten czas miał stać się dla każdego osobistym spotkaniem z Jezusem Zbawicielem przez wiarę, nawrócenie i miłosierdzie Boże, a także przyjęciem daru zbawienia ofiarowanego przez Jezusa Chrystusa. Dodatkowo Animatorzy mieli zobaczyć potrzebę nieustannego nawracania się, potrzebę pogłębiania wiary i znaczenia miłosierdzia Bożego w życiu człowieka. Czas ten wypracował w każdym z obecnych kształtowanie postawy ciągłej pracy nad sobą.

Panel dopołudniowy zakończyła modlitwa południowa wraz z konferencją tematyczną, po której był czas na obiad i krótki odpoczynek.

Sobotnie popołudnie było na Oazie Modlitwy inne niż zazwyczaj. Cała wspólnota udała się do Łagiewnik, by uczestniczyć w kolejnej odsłonie rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata". Tym razem Animatorzy usłyszeli konferencję dotyczącą daru Ducha Świętego jakim jest dar umiejętności. Ten temat wyłożył dla uczestników rekolekcji Ksiądz Mario Cornioli, Włoch z Toskanii, zaangażowany od lat w pomoc wspólnocie Kościoła w Izraelu i Palestynie. Wspólnota Animatorów uczestniczyła tego wieczoru również w Eucharystii i modlitwie uwielbienia.

Po powrocie z Krakowa był czas na kolację, modlitwę indywidualną i wspólną kompletę.

Niedziela – ostatni dzień Oazy Modlitwy rozpoczął się w kaplicy Brewiarzem. Słowo, które skierował do uczestników Ksiądz Paweł wprowadziło odpowiedzialnych do kolejnego punktu – dzielenia się życiem, podczas którego Animatorzy dzielili się swoimi posługami, życiem wiary, a także wspólnie z Moderatorem Diecezjalnym omówili ważne, zbliżające się wydarzenia oazowe tj. Triduum Paschalne, czy oazy wakacyjne 2017.

Całość OM-u zamknęła uroczysta Eucharystia, w której obecni polecali cały Ruch Światło-Życie naszej diecezji i prosili Pana Boga, aby w każdej parafii powstawały wspólnoty dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin oraz, by charyzmat Światło-Życie mógł realizować się w postawie naszej posługi wobec każdego napotkanego człowieka – w naszych wspólnotach parafialnych i wspólnocie diecezjalnej.

Pan Bóg obdarował naszych Animatorów - dał się spotkać w sposób bardzo bliski, dał się doświadczyć i pokazała wszystkim, że oaza TO JEST ICH MIEJSCE. A niespodzianki były do samego końca - Balsam Miłosierdzia od naszego Moderatora - Ks. Pawła - który Animatorzy otrzymali na koniec Eucharystii – stał się małą pomocą na czas, który przed nimi.

I na koniec przypomnienie - zapraszaj Pana Boga do każdej sfery Twojego życia! Słuchaj Boga i módl się!

Chwała Panu za Animatorów i Oazy Modlitwy!

A tu możesz zobaczyć, jak wyglądały rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata":

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Diakonię Formacji Diakonii

Galeria zdjęć - TUTAJ :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”