Diecezjalna Szkoła Animatora - sesja ŚWIADECTWO

W dniach 17-19 lutego, w naszym Domu Rekolekcyjnym EFEZ spotkali się uczestnicy Szkoły Animatora Ruchu Światło-Życie, aby przeżyć kolejną sesję formacyjną. Jej tematem przewodnim było ŚWIADECTWO - zawsze i wszędzie.

Świadek to człowiek, który przekazuje innym to, czego był uczestnikiem, czego doświadczył osobiście. Dlatego w piątek i w sobotę więcej czasu przeznaczyliśmy na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. W Namiocie Spotkania, patrząc na Chrystusa Żywego, słuchaliśmy Jego słowa i staraliśmy się, jak Maryja, rozważyć je dogłębnie, zachować w sercu i zapisać owoce rozważania na specjalnie przygotowanych kartkach.

Każde zgromadzenie liturgiczne - jutrznię, Eucharystię - a także sobotnie czuwanie modlitewne również przeżywaliśmy w podobnym duchu, aby móc ze św. Janem Apostołem powiedzieć każdemu o tym, "cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami,na co patrzyliśmy" (1 J 1,1). A jak to czynić, uczyliśmy się podczas konferencji, które przypomniały nam, jakie cechy powinno mieć osobiste świadectwo, a także ukazały 20 cech dobrego ewangelizatora. Poznaliśmy także szczegółówo charakterystykę Oaz Dzieci Bożych, a podczas warsztatów poświęconych metodom aktywizującym tworzyliśmy indywidualnie konspekty do zadanego nam tematu spotkania.

Miłą niespodzianką były także prezenty "walentynkowe" - koszulki, których noszenie jest także pewnym świadectwem:) - dlaczego? znaleźć odpowiedź pomogą zdjęcia w naszej galerii na Facebook'u :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”