Diecezjalna Szkoła Animatora - sesja ŚWIADECTWO

W dniach 17-19 lutego, w naszym Domu Rekolekcyjnym EFEZ spotkali się uczestnicy Szkoły Animatora Ruchu Światło-Życie, aby przeżyć kolejną sesję formacyjną. Jej tematem przewodnim było ŚWIADECTWO - zawsze i wszędzie.

Świadek to człowiek, który przekazuje innym to, czego był uczestnikiem, czego doświadczył osobiście. Dlatego w piątek i w sobotę więcej czasu przeznaczyliśmy na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. W Namiocie Spotkania, patrząc na Chrystusa Żywego, słuchaliśmy Jego słowa i staraliśmy się, jak Maryja, rozważyć je dogłębnie, zachować w sercu i zapisać owoce rozważania na specjalnie przygotowanych kartkach.

Każde zgromadzenie liturgiczne - jutrznię, Eucharystię - a także sobotnie czuwanie modlitewne również przeżywaliśmy w podobnym duchu, aby móc ze św. Janem Apostołem powiedzieć każdemu o tym, "cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami,na co patrzyliśmy" (1 J 1,1). A jak to czynić, uczyliśmy się podczas konferencji, które przypomniały nam, jakie cechy powinno mieć osobiste świadectwo, a także ukazały 20 cech dobrego ewangelizatora. Poznaliśmy także szczegółówo charakterystykę Oaz Dzieci Bożych, a podczas warsztatów poświęconych metodom aktywizującym tworzyliśmy indywidualnie konspekty do zadanego nam tematu spotkania.

Miłą niespodzianką były także prezenty "walentynkowe" - koszulki, których noszenie jest także pewnym świadectwem:) - dlaczego? znaleźć odpowiedź pomogą zdjęcia w naszej galerii na Facebook'u :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2017 236 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2017

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”