Relacja ze spotkania DFD: Potęga wizji – poznawanie Bożej wizji dla Twojego życia

W niedzielę, 14.12.2014 r., w Tarnowie odbyło się kolejne spotkanie formacyjne Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii. Tematem spotkania były słowa zaczerpnięte z materiałów do formacji permanentnej z miesiąca grudnia – „Potęga wizji – poznawanie Bożej wizji dla Twojego życia".

Ten adwentowy, radosny czas w gronie animatorów - swoje spotkanie obchodziliśmy w Niedzielę GAUDETE ("różową") był przede wszystkim dzieleniem się życiem wspólnoty i przygotowaniem naszej diakonii do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – zarówno w wymiarze wewnętrznym (osobistego, ponownego nawrócenia i uświadomienia sobie, czym jest oczekiwanie na przyjście naszego Pana i Zbawiciela w kontekście Adwentu – również poprzez posługę diakonii podczas II sesji Szkoły Animatora), jak i tym zewnętrznym, które w szczególny sposób objawiało się w wykonaniu jednego z naszych projektów – niespodzianki: „LIST DO CIEBIE".

Niektórzy z Was pewnie już ją mają w domu ;)

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, która odbyła się jeszcze w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, a następnie spotkaliśmy się w Tarnowie na część formacyjną – dzielenie się życiem. Dotykaliśmy w tym kontekscie naszych potrzeb, ograniczeń, radości i trudności z jakimi mierzymy się na co dzień. Nasze rozważania objęły tajemnicę Bożej wizji w życiu każdego z nas – to właśnie ona pomaga nam żyć pełnią życia. Bóg bowiem stworzył nas tak, abyśmy byli skupieni na celu. I właśnie ta wizja prowadzi nas do celu – ma tak wielką moc, że potrafi określić celowość naszego życia: pomaga człowiekowi ustalić jasne priorytety, wyznacza standardy doskonałości, pobudza oczekiwania, motywuje do poświęcenia, zwiększa efektywność, poszerza horyzonty, a także utrzymuje koncentrację, aby w pełni wykorzystywać swój własny potencjał, czyli nie bać się naprawdę być sobą – ze swoją wrażliwością i delikatnością – otwarci na Boga i drugiego człowieka.

Dla nas, członków diakonii, wizja Boża to obraz przyszłości, który wzbudza pasję. A my tę pasję mamy!

Druga część spotkania dotyczyła już aktywności diakonii i spraw formacyjnych. Szczególnie zatrzymaliśmy się nad jednym z projektów: „List do Ciebie". Naszym pragnieniem było w szczególny sposób przesłanie w znaku jedności ciepłych słów i życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjaciołom i bliskim w posłudze - Animatorom - i w ten sposób podtrzymanie pięknej tradycji przesyłania sobie pisanych życzeń z wyrazami pamięci i życzliwości, mając też nadzieję, że każdy Animator otwierając kopertę w ten szczególny czas uśmiechnie się do siebie i będzie wiedział, że jesteśmy blisko siebie – serce przy sercu.

Liczymy, że tak będzie:)

Tym samym pragniemy naszą relację zakończyć życzeniami do każdego z Was. Przyjmijcie je od nas!

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia - przepełnionych świadomością, że Bóg jest z nami, że przychodzi do nas, wchodząc w naszą szarą codzienność, w nasze życie wnosząc harmonię i niczym niezmąconą radość...

Pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia - bogatych w miłość do siebie i do otaczających nas ludzi...

Szczęśliwego i owocnego w dobro Nowego 2015 roku – przeżytego w przyjaźni i zgodnie z wolą Emmanuela – Boga ZAWSZE OBECNEGO...

Błogosławionych Świąt!

Członkowie Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii

Fot.: Marta Wideł & Karolina Rup

A na następne spotkanie już teraz wszystkich bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.
Spotkanie odbędzie się w Tarnowie 10.01.2015 r. (sobota) o godz. 14.00.
Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć prosimy o kontakt z diakonią:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub tel.: 603-605-883 (Marta Wideł)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”