Relacja ze spotkania DFD: Potęga wizji – poznawanie Bożej wizji dla Twojego życia

W niedzielę, 14.12.2014 r., w Tarnowie odbyło się kolejne spotkanie formacyjne Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii. Tematem spotkania były słowa zaczerpnięte z materiałów do formacji permanentnej z miesiąca grudnia – „Potęga wizji – poznawanie Bożej wizji dla Twojego życia".

Ten adwentowy, radosny czas w gronie animatorów - swoje spotkanie obchodziliśmy w Niedzielę GAUDETE ("różową") był przede wszystkim dzieleniem się życiem wspólnoty i przygotowaniem naszej diakonii do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – zarówno w wymiarze wewnętrznym (osobistego, ponownego nawrócenia i uświadomienia sobie, czym jest oczekiwanie na przyjście naszego Pana i Zbawiciela w kontekście Adwentu – również poprzez posługę diakonii podczas II sesji Szkoły Animatora), jak i tym zewnętrznym, które w szczególny sposób objawiało się w wykonaniu jednego z naszych projektów – niespodzianki: „LIST DO CIEBIE".

Niektórzy z Was pewnie już ją mają w domu ;)

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, która odbyła się jeszcze w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, a następnie spotkaliśmy się w Tarnowie na część formacyjną – dzielenie się życiem. Dotykaliśmy w tym kontekscie naszych potrzeb, ograniczeń, radości i trudności z jakimi mierzymy się na co dzień. Nasze rozważania objęły tajemnicę Bożej wizji w życiu każdego z nas – to właśnie ona pomaga nam żyć pełnią życia. Bóg bowiem stworzył nas tak, abyśmy byli skupieni na celu. I właśnie ta wizja prowadzi nas do celu – ma tak wielką moc, że potrafi określić celowość naszego życia: pomaga człowiekowi ustalić jasne priorytety, wyznacza standardy doskonałości, pobudza oczekiwania, motywuje do poświęcenia, zwiększa efektywność, poszerza horyzonty, a także utrzymuje koncentrację, aby w pełni wykorzystywać swój własny potencjał, czyli nie bać się naprawdę być sobą – ze swoją wrażliwością i delikatnością – otwarci na Boga i drugiego człowieka.

Dla nas, członków diakonii, wizja Boża to obraz przyszłości, który wzbudza pasję. A my tę pasję mamy!

Druga część spotkania dotyczyła już aktywności diakonii i spraw formacyjnych. Szczególnie zatrzymaliśmy się nad jednym z projektów: „List do Ciebie". Naszym pragnieniem było w szczególny sposób przesłanie w znaku jedności ciepłych słów i życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjaciołom i bliskim w posłudze - Animatorom - i w ten sposób podtrzymanie pięknej tradycji przesyłania sobie pisanych życzeń z wyrazami pamięci i życzliwości, mając też nadzieję, że każdy Animator otwierając kopertę w ten szczególny czas uśmiechnie się do siebie i będzie wiedział, że jesteśmy blisko siebie – serce przy sercu.

Liczymy, że tak będzie:)

Tym samym pragniemy naszą relację zakończyć życzeniami do każdego z Was. Przyjmijcie je od nas!

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia - przepełnionych świadomością, że Bóg jest z nami, że przychodzi do nas, wchodząc w naszą szarą codzienność, w nasze życie wnosząc harmonię i niczym niezmąconą radość...

Pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia - bogatych w miłość do siebie i do otaczających nas ludzi...

Szczęśliwego i owocnego w dobro Nowego 2015 roku – przeżytego w przyjaźni i zgodnie z wolą Emmanuela – Boga ZAWSZE OBECNEGO...

Błogosławionych Świąt!

Członkowie Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii

Fot.: Marta Wideł & Karolina Rup

A na następne spotkanie już teraz wszystkich bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.
Spotkanie odbędzie się w Tarnowie 10.01.2015 r. (sobota) o godz. 14.00.
Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć prosimy o kontakt z diakonią:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub tel.: 603-605-883 (Marta Wideł)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”