Relacja ze spotkania DFD: GŁĘBOKA WIĘŹ Z BOGIEM

W niedzielę, 12.10.2014, w Tarnowie odbyło się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii. Tematem spotkania były słowa zaczerpnięte z materiałów do formacji permanentnej z miesiąca października – „Głęboka więź z Bogiem. Bliżej, głębiej".

Ten czas w gronie animatorów tym razem przeznaczyliśmy szczególnie na zorganizowanie pracy diakonii w nowym roku formacyjnym.

Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo nietypowo – audycją w RDN Małopolska. Spotkaliśmy się ze słuchaczami, by zapoczątkować - mamy nadzieję - małą tradycję oazową. Będziemy starali się być obecni na antenie radia, by dotrzeć z Ruchem Światlo-Życie do jak największej liczby osób: młodszych i starszych – tych, którzy są zaangażowani w oazę, jak i tych, którzy są (lub dzięki audycjom będą) sympatykami naszego Ruchu.

W ramach audycji nasza Diakonia będzie starała się wszystkim słuchaczom przybliżyć oazę: jej ideę, charyzmat, sposób funkcjonowania – będziemy opowiadać, jak można założyć grupę Ruchu w parafi, przedstawimy zadania i cele, które sobie stawiamy jako wspólnota, a także przybliżymy wydarzenia, do uczestnictwa w których będziemy wszystkich zapraszać. W audycję zaangażujemy wspólnoty oazowe z naszej diecezji, moderatorów rejonowych i odpowiedzialnych za diakonie specjalistyczne, którzy podzielą się doświadczeniem swoich wspólnot, pracy w grupach parafialnych i posługą na rzecz Ruchu Światło-Życie. Mamy również nadzieję, że słuchacze będą chcieli współtworzyć ten program razem z nami – zachęcać będziemy do dzielenia się własnymi pomysłami, pytaniami, czy propozycjami, czego jeszcze chcieliby się dowiedzieć lub co - jako wspólnota - chcieliby nam opowiedzieć.

W ramach pierwszej audycji „zapoznaliśmy się" - jako oaza - ze słuchaczami i przedstawiliśmy wydarzenia, które za nami (rekolekcje wakacyjne). Zaprezentowaliśmy również to, co przed nami – szczególnie Diecezjalną Szkołę Animatora i „Oazowe Rabany do kwadratu".

Kolejne spotkanie z cyklu: „Posłuchaj oazy" - już w najbliższą niedzielę;)

Drugą część naszego spotkania poświęciliśmy już aktywności diakonii i sprawom formacyjnym. W tym roku szczególnie skupimy się na następujących projektach:

  1. PROJEKT „JESTEM ANIMATOREM. JESTEM W DIAKONII".
  2. PROJEKT „OAZA – FORMACJA I AKCJA. BĄDŹ Z NAMI W PARAFII".
  3. PROJEKT „STWORZENI, BY TWORZYĆ – POD SZYLDEM POMYSŁÓW".
  4. PROJEKT „POSŁUCHAJ OAZY. RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE W RDN MAŁOPOLSKA".
  5. PROJEKT „LIST DO CIEBIE".

O szczegółach tych projektów będziemy Was informować na bieżąco.

Oprócz podejmowanych konkretnych zadań i posług w ramach poszczególnych projektów, Diakonia (kolejny rok) podjęła się przygotowania i posługi w ramach Diecezjalnej Szkoły Animatora, swoją propozycję skierowała również do wspólnoty animatorów, zapraszając kolejny rok na Oazy Modlitwy dla Animatorów oraz nadal tworzy, przygotowuje i pełni opiekę nad „Oazowymi Rabanami do kwadratu" – to nasze „małe-wielkie" radości. Bardzo cieszymy się, że tak wiele osób uczestniczy w tych wydarzeniach – również w „Rabanach", i że te Oazy Modlitwy cieszą się taką popularnością. Wszystko na chwałę Bożą!

A na następne spotkanie już teraz wszystkich bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.
Dołącz do nas! Jesteś potrzebny Panu Bogu! Jesteś nam potrzebny:)
Twoja posługa jest potrzebna Ruchowi Światło-Życie!
Spotkanie odbędzie się w Szczawnicy w ramach II Oazy Modlitwy dla Animatorów 15.11.2014 r.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć prosimy o kontakt z diakonią:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub tel.: 603-605-883 (Marta Wideł)

Do zobaczenia na oazowych szlakach;)

Diakonia Formacji Diakonii :-)

Plakat

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”