PRZYTULENI DO KRZYŻA

Nie mogło być inaczej. Wielki Post musiał zacząć się Oazą Modlitwy, która poprzez swój program dawała szansę młodym ludziom, by doświadczyli „wyjścia na pustynię", momentu drogi i czasu nawrócenia. Jeśli tylko ktoś chciał – mógł mocno przytulić się do Jezusa! A chcieli wszyscy – 70 uczestników Wielkopostnego Rabanu do kwadratu i 15 osób posługujących w diakonii OM-u.

Całe weekendowe spotkanie miało jedno hasło: Miłosierdzie Boże. I choć program mocno stawiał akcent właśnie w tym miejscu, to nasze rozważania dotykały znaczenia miłosierdzia w trzech aspektach Wielkiego Postu: modlitwy, postu i jałmużny.

Czytaj więcej...

Świadectwa uczestników Oazy Rekolekcyjnej Diakonii - Bystra, 6-11 lutego 2017

Zadaniem ORD jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości. ORD stanowi przejście do członkostwa w Ruchu. Członkostwo - zgodnie z istotnymi założeniami Ruchu - jest równoznaczne z diakonią, czyli z przyjęciem odpowiedzialnej służby (Ks. F. Blachnicki, "Podręcznik ORD").

Oto świadectwa osób, które takie właśnie rekolekcje przeżyły niedawno w Bystrej Podhalańskiej - niech będą zachętą dla innych:

Czytaj więcej...

Sakrament pokuty miejscem doświadczenia miłosierdzia Bożego

Pewnego grudniowego, niedzielnego popołudnia na swojej formacji permanentnej po raz kolejny spotkali się członkowie Diakonii Formacji Diakonii. Temat, który podjęli brzmiał: „ Sakrament pokuty miejscem doświadczenia miłosierdzia Bożego". Podczas rozważania Słowa Bożego oraz wybranych dokumentów z Katechizmu Kościoła Katolickiego uczestnicy spotkania poruszali znaczenie głoszenia Bożego miłosierdzia odkrywając je na nowo w swoim życiu.

Czytaj więcej...

"Miłosierdzie ma Twoje imię" - Jesienna Oaza Modlitwy dla Animatorów

Jest coś wyjątkowego we wspólnocie. Jeśli jeszcze jest to wspólnota Animatorów, która spotyka się na modlitwie i rozważaniu ważnych dla siebie tematów, dzieleniu się działaniem Pana Boga w ich życiu i sobą nawzajem - to nie można napisać inaczej niż: DOBRZE JEST BYĆ RAZEM!
Tak – Animatorom Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej dobrze było razem na Jesiennej Oazie Modlitwy, która odbyła się w Domu Rekolekcyjnym EFEZ w dniach 25-27 listopada 2016.

Czytaj więcej...

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”