Nowa Para Diecezjalna DK

Miło nam poinformować, że decyzją księdza Biskupa Ordynariusza została mianowana nowa para diecezjalna Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie: Państwo Halina i Krzysztof Olchawowie z Laskowej.

 Oto co napisali o sobie: 

„Jesteśmy małżeństwem od 28 lat. Tak pięknie się składa, że w tym roku oboje obchodzimy swoje 50 urodziny. Pan Bóg obdarzył nas sześciorgiem dzieci. Niestety dwoje z nich zmarło jeszcze przed narodzeniem. Pozostałe nasze pociechy to córka i trzech synów. Najstarszy Hubert, kończy w tym roku 27 lat, w maju zawarł związek małżeński. Konrad ma 23 lata, Klaudia 21, a najmłodszy Karol, ukończy 13 lat. Oboje z żoną od 24 lat prowadzimy wspólnie firmę zajmującą się hurtową sprzedażą obuwia.

Dzięki Bożej Opatrzności 12 lat temu, w 2009r., wstąpiliśmy do Kręgów Domowego Kościoła. W Ruchu Światło-Życie zobaczyliśmy wielką szansę rozwoju duchowego i małżeńskiego. Byliśmy w takim okresie naszego życia, że potrzebowaliśmy umocnienia naszej wiary i jasnych drogowskazów. Po trzech latach bycia w Kręgach Rodzin DK, pojechaliśmy na nasze pierwsze rekolekcje formacyjne w Wiśle, był to ORAR I stopnia. Kilka miesięcy później uczestniczyliśmy w ORAR II stopnia i w tym samym roku przeżyliśmy oazę I stopnia w Rościnnie. W kolejnym roku z wielką radością wyjechaliśmy na oazę II stopnia do Smolan. Ten krótki intensywny okres wyjazdów na rekolekcje sprawił, że lepiej zrozumieliśmy i poznaliśmy Ruch Światło-Życie. Był to czas, który bardzo nam pomógł zbliżyć się do Pana Boga i wzajemnie do siebie w małżeństwie i rodzinie. Wniósł wiele radości w nasze życie. Poznaliśmy w tym okresie wielu wspaniałych ludzi. Zrozumieliśmy, że uczestnictwo w rekolekcjach i oazach jest dla nas bardzo ważne. Pozwoliło nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy i zrozumieć, kto jest w nim najważniejszy, komu mamy zaufać. W 2016 r. uczestniczyliśmy w oaza III stopnia w Krakowie. W tym samym roku zostaliśmy wybrani na parę rejonową w rejonie Limanowa. Był to 25 jubileuszowy rok powstania DK w Limanowej. Przez 3 lata pełniliśmy tę posługę.

Na początku naszej drogi w DK w 2011r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach ewangelizacyjnych, gdzie przyjęliśmy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Zbawiciela. Był to przełomowy rok w naszym życiu, który zapoczątkował w nim duże zmiany. W czasie tych rekolekcji pierwszy raz usłyszeliśmy o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, do której przystąpiliśmy na okres jednego roku, a potem przez kilka lat przedłużaliśmy w niej nasz udział. W 2014 i 2016r. kolejno mąż i żona przystąpiliśmy do KWC jako członkowie i do dziś w niej jesteśmy. Trwanie w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka przynosi nam piękne owoce.

Od początku naszej przynależności do Kręgów rodzin DK uczestniczyliśmy również w innych rekolekcjach. Było to Triduum Paschalne w formie rekolekcji, „Sesja o pilotowaniu kręgów”, rekolekcje dla par rejonowych, ORDR II, oraz rekolekcje tematyczne np.: „Miłość małżeńska może być piękna”, kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji i inne. Pilotowaliśmy 2 kręgi, organizowaliśmy rekolekcje ORAR I i II stopnia w Ciężkowicach. Obecnie należymy do nowo powstałego rejonu Pasierbiec, który powstał rok temu po podziale rejonu Limanowa. Nasz macierzysty krąg jest przy parafii w Laskowej i liczy sześć małżeństw.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tę drogę, którą nas prowadzi i za wszystkich ludzi na niej spotkanych.” Halina i Krzysztof Olchawowie

Nominacja_2021_na_stronę.jpg

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”