Pielgrzymka Domowego Kościoła diecezji tarnowskiej do św. Józefa Opiekuna NMP w Luszowicach

„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności…” – tak papież Franciszek wyraził się o świętym opiekunie Jezusa, ogłaszając specjalny Rok poświęcony św. Józefowi.

Rodziny Domowego Kościoła diecezji tarnowskiej mogły doświadczyć tej niebywałej gościnności, pielgrzymując 15 maja do Luszowic – niezwykłego miejsca kultu św. Józefa w naszej diecezji.  

 W poprzednich latach taka pielgrzymka odbywała się do sanktuarium w Kaliszu. W tym roku jednak, ze względu na pandemię, każda diecezja odwiedzała swoje rodzime sanktuaria i kościoły. 

W Jego domu przywitał nas Ks. Bogdan Kwiecień Kanonik Kapituły Mieleckiej, wieloletni Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła wraz z ks. wikariuszem Wojciechem Smoszną.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, podczas której nikt nie krył łez wzruszenia z tego spotkania. Ks. Bogdan z wielką troską i czułością opowiadał nie tylko o historii miejsca, ale przede wszystkim o miłości Świętego opiekuna Jezusa dając nam go za wzór do naśladowania. Z wielkim wzruszeniem dziękował też Bogu za dar życia po ciężkiej chorobie i za wspólnotę w modlitwie.

Po mszy św. uczestniczyliśmy w pięknym Nabożeństwie Drogi św. Józefa. Przechodząc przez siedem stacji życia świętego, dotykaliśmy wspaniałego świadka życia naszego Zbawiciela. Jego przykład zatroskania i odpowiedzialności za małego Jezusa pociągał nas do refleksji nad własnym życiem. Opiekun Maryj pokazał nam jak można, przy współpracy z Bogiem, trudne sytuacje przekształcać w prawdziwe zwycięstwo i radość.

Ostatnim punktem tej pielgrzymki było zawierzenie całego Domowego Kościoła
i naszych rodzin opiece św. Józefa. Przed cudownym obrazem przedstawiającym Józefa wraz ze Świętą Rodziną aktu tego dokonała Para Diecezjalna – Anna i Jerzy Talarowie.

Choć luszowicki kościół nie jest zaliczany do sanktuariów, to nie można zaprzeczyć, że atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa i święta, a życzliwość księży tam posługujących i żyjących na wzór świętego Patrona wręcz zaprasza do pielgrzymowania, zwłaszcza w tak szczególnym roku, Roku św. Józefa.

W „warsztacie św. Józefa” możemy nauczyć się odpowiedzialności, pracowitości, ojcostwa, czułości i prawdziwego zaufania Bogu bez słów.

Bądź uwielbiony Panie za tak wspaniałą ucztę duchową!

Chwałą Panu!

Luszowice_2.jpg 

 

Luszowice_3.jpg

Luszowice_1.jpg

Luszowice_4.jpg

 

 

 

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”