Pielgrzymka Domowego Kościoła diecezji tarnowskiej do św. Józefa Opiekuna NMP w Luszowicach

„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności…” – tak papież Franciszek wyraził się o świętym opiekunie Jezusa, ogłaszając specjalny Rok poświęcony św. Józefowi.

Rodziny Domowego Kościoła diecezji tarnowskiej mogły doświadczyć tej niebywałej gościnności, pielgrzymując 15 maja do Luszowic – niezwykłego miejsca kultu św. Józefa w naszej diecezji.  

 W poprzednich latach taka pielgrzymka odbywała się do sanktuarium w Kaliszu. W tym roku jednak, ze względu na pandemię, każda diecezja odwiedzała swoje rodzime sanktuaria i kościoły. 

W Jego domu przywitał nas Ks. Bogdan Kwiecień Kanonik Kapituły Mieleckiej, wieloletni Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła wraz z ks. wikariuszem Wojciechem Smoszną.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, podczas której nikt nie krył łez wzruszenia z tego spotkania. Ks. Bogdan z wielką troską i czułością opowiadał nie tylko o historii miejsca, ale przede wszystkim o miłości Świętego opiekuna Jezusa dając nam go za wzór do naśladowania. Z wielkim wzruszeniem dziękował też Bogu za dar życia po ciężkiej chorobie i za wspólnotę w modlitwie.

Po mszy św. uczestniczyliśmy w pięknym Nabożeństwie Drogi św. Józefa. Przechodząc przez siedem stacji życia świętego, dotykaliśmy wspaniałego świadka życia naszego Zbawiciela. Jego przykład zatroskania i odpowiedzialności za małego Jezusa pociągał nas do refleksji nad własnym życiem. Opiekun Maryj pokazał nam jak można, przy współpracy z Bogiem, trudne sytuacje przekształcać w prawdziwe zwycięstwo i radość.

Ostatnim punktem tej pielgrzymki było zawierzenie całego Domowego Kościoła
i naszych rodzin opiece św. Józefa. Przed cudownym obrazem przedstawiającym Józefa wraz ze Świętą Rodziną aktu tego dokonała Para Diecezjalna – Anna i Jerzy Talarowie.

Choć luszowicki kościół nie jest zaliczany do sanktuariów, to nie można zaprzeczyć, że atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa i święta, a życzliwość księży tam posługujących i żyjących na wzór świętego Patrona wręcz zaprasza do pielgrzymowania, zwłaszcza w tak szczególnym roku, Roku św. Józefa.

W „warsztacie św. Józefa” możemy nauczyć się odpowiedzialności, pracowitości, ojcostwa, czułości i prawdziwego zaufania Bogu bez słów.

Bądź uwielbiony Panie za tak wspaniałą ucztę duchową!

Chwałą Panu!

Luszowice_2.jpg 

 

Luszowice_3.jpg

Luszowice_1.jpg

Luszowice_4.jpg

 

 

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”